ЦСКА не само че записа първа победа над Верея в елита, но го и стори по категоричен начин.  В 8-ия кръг на Първа лига лидерът в първенството се наложи над старозагорци с категоричното 3:0 у дома и върнаха напрежението върху преследвачите Лудогорец, Левски и Черно море. За възпитаниците на Стамен Белчев това бе 6-а поредна победа, като за първи път през сезона те не допуснаха гол пред собствена публика. Феновете на "Българска армия" също така видяха и официалните дебюти на последните нови попълнения Раул Лое и Александър Барт.

Играч на мача: Густаво Кулма

Белчев: Трябва да сме по-спокойни в наказателното поле на съперника

Илиан Илиев: Просто от ЦСКА бяха по-добри

Два гола за успеха отбеляза 24-годишният колумбиец Густаво Кулма, а третото бе дело на дежурната заплаха Фернандо Каранга. Така „червените” имат 19 точки на първото място, докато Лудогорец има 15, а Левски и Черно море - по 14. За разлика от "моряците", които загубиха днес с 0:2 от Берое, шампионите и "сините" още не са изиграли мачовете си от кръга.

Верея от своя страна записа 3-о поражение дотук и с 13 точки остава 6-и в класирането.

Домакините започнаха динамично срещата напълно според очакванията и много бързо центриранията започнаха да летят към пеналта на Верея. В тези минути като че ли хората на Стамен Белчев още напипваха своя ритъм и старозагорци се държаха… до 7-ата минута. Тогава „червените” промениха малко подхода, а когато Кирил Десподов получи отдясно, той предпочете пас по тревата за нахлуващия в наказателното поле Тиаго Родригес. Португалецът опита шут, като се размина с топката и все пак я чукна към Густаво Кулма. От точката на дузпата колумбиецът стреля към вратата, а притичалият Осман Балде пробва да подложи крак и така заблуди вратаря си – 1:0.

Четири минути по-късно ЦСКА изпусна чудесен шанс да дръпне още в резултата. Каранга отляво с лекота надбяга Мирослав Енчев и точно пред наказателното поле даде успореден пас към Десподов. Националът се замота с укротяването на топката и макар да си създаде пространство за шут, изпълнението му прелетя над гредата.

В 18-ата минута главният съдия Драгомир Драганов може би трябваше да отсъди дузпа за домакините. Защитата на Верея се затрудни при центриране от ъглов удар, а Чорбаджийски стигна до отбитата топка при точката на дузпата, след което пробва пас вляво за Кулма. Кълбото срещна ръката на Георги Андонов и въпреки множеството претенции, съдията остана безмълвен.

В 29-ата Десподов направи изумителен пропуск от ситуация, която изглеждаше много обещаваща. Здравко Илиев сбърка лошо с пас към собствената си половина, подарявайки топката на Тиаго. Португалецът веднага изведе Десподов на скорост сам срещу вратаря, а българинът пробва да прехвърли излизащия напред Георги Аргилашки. Изпълнението му беше отчайващо като точност, като не стана ясно дали всъщност не бе центриране за Каранга.

В 37-ата минута ЦСКА все пак се успокои с втори гол в мрежата на съперника. Каранга спечели високата топка около централния кръг и с глава я продължи към Тиаго. Той даде чудесен пас наляво за Кулма, който се измъкна от шпагата на Здравко Илиев. В наказателното той опита с пас по тревата да намери Каранга, ала Бен Джемия пресече подаването. Затова колумбиецът взе отново топката, мина покрай изправилия се бранител и с мощен шут в горния десен ъгъл вкара за 2:0.

Втората част можеше да започне с много зрелищен гол на Александър Дюлгеров. Защитниците на Верея не реагираха добре на поредния корнер, а топката не бе избита и се задържа пред малкия пеналт. Рикошет в тялото на Бодуров я прати към Дюлгеров, който с десния крак си я повдигна, а после извъртя страхотна задна ножица. За нещастие на бранителя кълбото отскочи от напречната греда.

Минутка-две по-късно пред Аргилашки отново завря и закипя. Центриране на Десподов отляво доведе до голямо разбъркване, след като топката дойде висока за Каранга, а пък бранителите не Верея не успяха да я махнат от пеналта. Дюлгеров притича и отправи нещо средно между шут и центриране, като по чудо играчите в червено не успяха да отправят сполучлив шут.

С приближаването към средата на полувремето в игра вместо Десподов се появи Енрике Рафаел и още с влизането си можеше да се разпише. В 64-ата минута той се измъкна от Костадин Слаев, за да овладее дълъг пас на Дюлгеров отдясно. С поемането той се вклини в наказателното поле и подмина Мирослав Енчев, след което шутира много мощно в близкия ъгъл и Аргилашки трябваше да се намесва.

Секунди по-късно ЦСКА за втори път в мача разтресе гредата. Рафаел изпрати чудесно центриране за Каранга отдясно, а таранът с десния крак от въздуха пробва да порази целта. Топката нацели напречната греда, а впоследствие Каранга си изработи шанс за добавка, като шутира встрани.

В 67-ата минута ЦСКА окончателно уби интригата с третия гол в мрежата на Верея. Играчите на Белчев разиграха късо ъгловия удар, отсъден отляво по атаката. Тиаго Родригес центрира към близката греда, където незнайно защо капитанът Андонов се наведе и така топката продължи пътя си във вратарското поле. Тя стигна до дебнещия при далечната греда Каранга, а за голаджия като него не бе трудно да отбележи от упор – 3:0.

След този гол мачът определено се доиграваше, като ЦСКА намали темпото, а противникът бе твърде обезверен, за да търси нещо повече. В следващия кръг от първенството ЦСКА гостува на Черно море, докато Верея посреща Дунав Русе у дома.

ЦСКА – ВЕРЕЯ 3:0

1:0 Густаво Кулма 7'

2:0 Густаво Кулма 37'

3:0 Фернандо Каранга 67'

ЦСКА (4-2-3-1): Витаутас Черниаускас – Александър Дюлгеров, Божидар Чорбаджийски /к/, Николай Бодуров (85' - Александър Барт), Антон Недялков – Рубен Пинто, Кристиян Малинов (77' - Раул Лое) – Кирил Десподов (63' - Енрике Рафаел), Тиаго Родригес, Густаво Кулма – Фернандо Каранга

Старши треньор: Стамен Белчев

Верея (4-2-3-1): Георги Аргилашки – Здравко Илиев, Мирослав Енчев, Селим Бен Джемия, Костадин Слаев – Осман Балде, Петър Витанов (78' - Атанас Панов) – Еркебулан Нургалиев (55' - Валери Домовчийски), Меди Фенуш, Илиян Йорданов (63' - Елиаш да Силва) – Георги Андонов /к/

Старши треньор: Илиан Илиев