Етър и Черно море си разделиха по точка след 1:1 на стадион "Ивайло" в първия двубой от 23-ия кръг в Първа лига.

Равенството като че ли бе най-закономерният завършек на двубоя, след като домакините откриха с гол на Алиуне Бадара след по-малко от една минута игра, а Черно море изравни с гол от дузпа на Мариян Огнянов през второто полувреме. В последните 20 минути "моряците" имаха възможност да играят и с човек повече на терена, но именно в този момент по-добрите положения бяха за домакините.

Така Черно море продължи негативната си серия от 7 мача без победа, а Етър остава с едва един успех в последните си 8 двубоя. И Красимир Балъков, и Илиан Илиев не успяха да стигнат до първа победа начело на своите отбори, а и в четвъртия треньорски сблъсък между двамата Балъков не успя да излезе победител.

Всичко започна прекрасно за "виолетовите", след като след само 41 секунди игра Бадара реализира за 1:0, засичайки перфектен пас отдясно на Димо Атанасов.

Поне 20 минути бяха необходими след гола, за да успеят "моряците" да се съвземат от ранния студен душ. Постепенно обаче гостите заиграха по-добре и поеха контрола над случващото се на терена. Ради Василев и Даниел Димов се отчетоха с изстрели, а Николай Минков в 38-ата минута опита хитро да изведе Мариян Огнянов, но Христо Иванов излезе и изби. Пламен Гълъбов също заслужи похвали, след като в 41-ата минута изби в корнер опасен пас от фланга.

Домакините също имаха своите шансове преди почивката. На няколко пъти те организираха опасни контри, а в самия край удар с глава на Венци Василев мина покрай гредата.

На почивката смяна предприе Красимир Балъков, който вкара в игра Даниел Младенов на мястото на Иван Стоянов.

Нова добра комбинация между Минков и Огнянов доведе до изстрел на последния, но Христо Иванов за пореден път  действаше добре.

"Виолетовите" изравниха играта, но все пак усилията на "моряците" бяха възнаградени. В 69-ата минута след разбъркване в наказателното поле, Ради Василев от 2-3 метра стреля с глава, а останалият на голлинията Алиуне Бадара изби топката с ръка. Това не остана незабелязано от главния съдия Валентин Железов и неговите помощници. Бадара получи червен картон, а Мариян Огнянов реализира отсъдената дузпа.

Черно море имаше 20 минути на разположение да потърси победата с човек повече на терена. Само че гостите не успяха да намерят най-добрата си игра в тези моменти и вместо това, Етър стигна до по-добрите възможности за гол.

Минута след изравнителния гол Велко Батрович излезе очи в очи с Макенджиев, но не успя да го преодолее, а отбраната на "моряците" се справи добре в още няколко трудни ситуации.

След спечелената точка, Черно море остава временно седми с 27 точки, колкото има и осмият Локомотив Пловдив, който в неделя излиза в пловдивското дерби с Ботев.  Етър пък остава на предпоследното 13-о място с 20 точки.