Дунав записа историческа победа за сезона, откакто се завърна да играе на градския стадион в Русе. "Драконите" се наложиха с минималното 1:0 на ЦСКА, които излязоха на терена само с младоци в мача от последния 36-и кръг на Първа лига (първа шестица).

След като завършиха на 4-ото място в класирането, русенци изравниха постижението си от 1975 година, когато отново финишираха на същата позиция. ЦСКА останаха втори в шампионата.

Неприятна новина изненада "червените" през изминалата седмица. ЦСКА не получи разрешение да участва в европейските клубни турнири, след като ръководството на УЕФА изпрати писмо, с което уведомява клуба, че той няма да получи лиценз за Европа. "Армейците" може да обжалват решението на европейската футболна централа пред Спортния арбитражен съд в Лозана (КАС), но е почти сигурно, че четвъртият в класирането Дунав ще си спечели участие в ЛЕ.

Бурната седмица на "червените" бе придружена и от търгa за емблемата на клуба, който се проведе в Кърждали. ЦСКА спечели емблемата и активите на фалиралото дружество ПФК ЦСКА АД срещу сумата от 8 милиона лева.

Вижте повече във видеото от "Обзор на кръга" по DIEMA SPORT.