Ботев Пловдив загуби с 0:2 (0:2) от грузинския Сабуртало в контролна среща от подготовката си в Турция.

Старши треньорът на "жълто-черните" Николай Киров можеше да разчита на всичките си възпитаници с изключение на 16-годишния Кристиан Добрев, който е с възпален ахилес, както и на друг младок Георги Купенов, който напусна лагера на отбора и ще бъде преотстъпен във Втора лига през пролетния дял на сезона.

Балтанов: Ботев се надгражда, ще гоним спечелване на Купата

Лазар Марин пък се завърна на терена като титуляр след травма в глезена.

Грузинците стигнаха до успеха с две бързи попадения преди почивката.

В 27-ата минута Димитри Татанашвили откри с удар по диагонала от наказателното поле след асистенция на Давит Волкови, а девет минути по-късно дебютиращият за пловдивчани защитник Димитър Пиргов изчисти лошо една топка право в краката на Волкови, който на празна врата не пропусна да удвои аванса на тима си.

В 40-ата минута Радослав Терзиев получи директен червен картон, след като фаулира откъсващ се сам срещу вратаря състезател на противника. Той беше заменен от Йордан Минев и Ботев доигра мача с 11 души.

Българите имаха по едно по-добро положение в двете полувремена. Още в осмата минута Алваро Юлиано центрира от дясно и Дуде Ндонгала отблизо, но над напречната греда.

В средата на втората част пък Фелипе Бризола стреля силно от границата на наказателното поле, вратарят на грузинците се намеси отлично и изби./ БТА