Ботев не започна по най-добрия начин контролите в лятната си подготовка. "Канарчетата" паднаха в първата си проверка от македонския Пелистер, който също е в старта на заниманията си за новия сезон.

Двубоят между двата тима се игра на стадиона в Банско. Отборът от Битоля надделя с 1:0, като единственото попадение в тази битка падна след почивката. При това - в заключителните минути на двубоя.

Иначе през първата част "жълто-черните" бяха по-активни и имаха няколко шанса пред вратата на противника. Тодор Неделев на два пъти и Лъчезар Балтанов не успяха да се разпишат в ситуациите.

Пелистер се възползва от единствената си възможност за цял мач и при едно разбъркване в 75-та минута стигна до единственото си попадение. До края пловдивчани не успяха да отговорят и затова тръгнаха с поражение в контролите.

Съставът на Ботев в тази контрола:

Първо полувреме: Иван Чворович, Пламен Димов, Виктор Генев, Йордан Минев, Цветомир Панов, Меледже, Лъчо Балтанов, Тодор Неделев, Фелипе Бризола, Тони Тасев, Омар Косоко

Второ полувреме: Даниел Кайзер, Кристиан Димитров, Лазар Марин, Радослав Апостолов, Алваро Юлиано, Крум Стоянов, Серкан Юсеин, Милко Георгиев, Исмет Рамадан, Иван Василев