Ботев Пловдив победи с 1:0 Олександрия Украйна в контролата помежду им в турския курорт Алания.

"Канарчетата" започнаха по-уверено и в 5-ата минута Дуде Ндонгала стреля от удобна позиция право в ръцете на вратаря на съперника. В 18-ата минута Диого Кампос вкара гол, който обаче бе отменен от съдията, маркирал спорна засада. В 22-ата минута Бацула от украинския тим стреля отблизо, но топката излезе в аут.

Диого Кампос откри резултата за 1:0 в полза на "канарчетата", след като преодоля двама бранители на противника и с диагонален удар не даде прати топката в в мрежата на Панкив. Секунди преди края на първото полувреме бразилецът можеше да вкара втори гол. Той бе изведен на чиста позиция от Серкан Юсеин, стреля, но вратаря на противника изби топката.

Второто полувреме започна с по-активна игра на "жълто-черните" в 57-ата минута Стивън Петков стреля с глава от чиста позиция след центриране на Филипе Бризола, но прати коженото кълбо в аут.

В 60-ата минута Димитър Пиргов влезе в игра за Ботев. Това бе неговия дебют за новия му тим, макар и в неофициален мач, като носеше фланелката с номер 31. В 64-ата минута защитник на Олександрия блокира шут на Тодор Неделев. В 83-ата минута Йордан Минев получи втори жълт и червен картон за нарушение срещу противников играч в наказателното поле.

Съдията отсъди дузпа в полза на украинския тим. Стигна се до разправия, но страстите постепенно се укротиха Андрей Турсиков стреля от бялата точка, Иван Чворович изби топката, а Димитър Пиргов я изрита далеч и опасността бе ликвидирана.

Ботев (Пд): Даниел Кайзер, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Йордан Минев, Лъчезар Балтанов, Серкан Юсеин, Тодор Неделев, Густаво Алфонсо, Дуде Ндонгала, Диого Кампос. (Иван Чворович, Филипе Бризола, Стивън Петков, Димитър Пиргов, Алваро Юлияно, Кристиан Добрев, Димитър Калчев)

Олександрия: Панкив, Бондаренко, Пономар, Бухал, Цуриков, Палориус, Запорожан, Хруцук, Пашаев, Банада, Бацула.