Ботев Пловдив завърши 2:2 срещу сръбския Раднички Ниш в първата си контролна среща от подготовката в Турция. Двубоят се игра на стадиона в курорта Сиде.

Раднички поведе с гол в 17-ата минута след точно попадение на Йованович. "Канарчетата" реагираха незабавно и притиснаха съперника. Стивън Петков изравни за 1:1 в 32-ата минута с диагонален удар в долния десен ъгъл.

Петков взе участие и в атаката за втория гол, като подаде на бразилеца Филипе Бризола, който центрира и след рикошет в крак на защитник на Раднички топката намери мрежата - 2:1 за Ботев.

В 40-ата минута Тодор Неделев центрира и след разбъркване пред вратата на противника топката попадна в Пламен Димов, който стреля, но топката се отби в напречната греда.

В 77-ата минута Раднички изравни с попадение на Стоянович за крайното 2:2./БТА

Съставите:

Ботев: Иван Чворович (46- Даниел Кайзер), Минев (68- Здравко Дерменов), Радослав Терзиев (70- Георги Купенов), Йордан Минев, Цветомир Панов (72- Димитър Калчев), Филипе Бризола, Лъчезар Балтанов (58-Серкан Юсеин), Тодор Неделев, Дуде Ндонгала (46- Алваро Юлияно), Диого Кампос (66-Кристиян Добрев), Стивън Петков (44- Стивън Петков)

Раднички: Живкович, Субич, Аксентиевич, Миладинович, Симонович, Голубович, Мъркич, Йованчич, Петрович, Арсич, Нома (Стоянович, Булатович)