Левски води с 1:0 след първото полувреме срещу Ботев Пловдив в мача от осмия кръг на Първа лига.

Левски поведе с 26-та минута след гола на Давид Яблонски, който получи отлична асистенция от страна на Габриел Обертан.

„Сините“ можеха да вкарат гол още във 22-та минута, когато Жуниор Мапуку направи много добър пробив и навлезе в наказателното поле на Ботев, но стреля от много малък ъгъл и Иван Чворович спаси.

Левски бе близо до това да удвои резултата в 40-та минута, когато Габриел Обертан се подигра със защитата на Ботев и намери свободния Милош Цветкович в наказателното поле, но ударът му от воле беше избит от вратаря.

Две минути по-късно Милош Цветкович центрира перфектно на главата на Жуниор Мапуку, но ударът му мина на сантиметри встрани от вратата.