Етър Велико Търново продължи добрата серия и четвърти мач остана непобеден. Новакът записа първо реми след завръщането си на стадион „Ивайло“, при домакинството си на Ботев от седмия кръг. В откриващия програмата мач „виолетовите“ и „канарчетата“ направиха 1:1, след попадения на Фернандо Вияна в 9-ата и Бадара в  31-ата минути. Същевременно „канарчетата“ продължиха без успех вече четвърти пореден кръг.

След две победи, три равенства и две поражения Етър е на седмото място в класирането с 9 точки. Ботев е десети с 5 пункта с една победа от началото на сезона, две ремите и три поражения. Пловдивчани обаче са с мач по-малко.

Гостите упражниха натиск в първите минути, а в 9-ата вече бяха напред в резултата. Капитанът Лъчезат Балтанов изведе добре Фернандо Виана, който стреля, но Христо Иванов първоначално отрази. Стражът не можа да задържи топката и така при добавката португалецът не сгреши за 1:0.

След първоначалния шок домакините се отърсиха и направиха няколко добри атаки, при които обаче резултатът остана непроменен. В 13-ата минута една избита топка попадна в Иван Вълчанов, който от границата на наказателното поле отправи мощен удар, но топката излезе в аут. Минута по-късно Бадара опита късмета си, но Даниел Кайзер улови. В 20-ата Румен Руменов стреля от дистанция от дъгата на наказателното поле, но топката профуча покрай вратата.

Ботев отвърна с умела атака в 21-ата минута. При хубав пробив отдясно Лъчо Балтанов не успя да засече, а Виана се опита да нанесе удар с глава. Той обаче бе изпреварен от Александър Александров, който изчисти.

„Виолетовите“ изравниха в 31-ата минута. Сашо Александров проби отдясно и центрира прецизно. Бадара бе оставен непокрит, което му позволи да се извиси над всички и с глава насочи топката в долния ляв ъгъл на Даниел Кайзер.

Малко след подновяването на играта домакините проведоха страхотна атака. Димо Атанасов проби отляво, центрира, а чакащият пред вратарското поле Иван Стоянов засече от движение, но не можа да порази целта.

В 67-ата минута гостите имаха претенции за дузпа. След неособено добро изчистване на Сашо Александров, Фернандо Виана се откъсна опасно. Димо Атанасов се втурна да пресече опасността, като се получи известно съприкосновение между двамата съперници. Португалецът падна на терена, като имаше претенции за дузпа. Съдията Николай Йорданов обаче даде знак играта да продължи.

Последваха силни минути за „болярите“, които се задържаха в половината на „канарчетата“, но не успяха да стигнат до попадение. Така в 82-ата минута след фаул точно пред наказателното поле на Сашо Александров, Тодор Неделев и Тони Тасев застанаха зад топката. Голямата звезда на пловдивчани стреля, но право в ръцете на Христо Иванов.

В заключителните минути момчетата на Станислав Генчев можеха да се поздравят и с трите точки, но страховит изстрел на Иван Стоянов от фаул пред дъгатана пеналта разтресе напречната греда. Преди това имаше и намеса на Даниел Кайзер.