Дунав разби Витоша Бистрица с 3:1 и спечели плейаута  с общ резултат 4:1.

Русенци ще играят бараж за избягване на допълнителните плейофи срещу победителя от двубоя Пирин – Етър.

Витоша пък ще играе с победения в другия плейаут, за да избегне директното изпадане.

Бистричани излязоха със страховити оранжеви фланелки с изографисани тигри на лицевата част. Но бяха далеч от имиджа, който искаха да внушат с тях. Те за едно полувреме бяха потопени в Дунава от своите домакини от Русе – гладни и съсипани...

А заканите на треньора на Витоша Костадин Ангелов след първия мач, че късметът ще се обърне и ще застане на страната на неговия тим, се оказаха неосъществени.

Първият опасен удар нанесе с глава  Диян Димов от Дунав в 9-ата минута, но топката премина малко над вратата на Витоша.

В 23-ата минута Дунав поведе и в реванша с 1:0. Хубаво включване отдясно на Христо Попадийн завърши с центриране, а  топката попадна у Бирсент Карагарен, който реализира за домакините.

В следващата атака на Дунав Исмаил Иса уцели с глава гредата на вратата на гостите от Бистрица.

В 30-ата имнута Дунав вкара и втори и отново чрез Бирсент Карагарен. Той изскочи от дълбочина, не бе в засада и прехвърли вратаря Георгиев, реализирайки втория гол.

Карагарен бе близо до своя хеттрик в 33-ата минута, но стреля над вратата.

В 41-ата минута обаче май всичко вече стана ясно. Васил Шопов изскочи сам срещу вратаря Георгиев и безпроблемно го преодоля за 3:0 в полза на русенци.

В 53-ата минута Стефан Христов бе близо до това да върне  един голза Витоша, но не успя.

В 61-ата Витоша остана с човек по-малко, защото Румен Гьонов получи втори жълт и съответно червен картон.

Това съвсем отне от съпротивителните сили на Витоша и улесни Дунав.

Хубав удар от воле на Орлин Старокин в 81-ата минута, бе  отразен от вратаря Луков в корнер. Това бе най-добрата възможност за гостите.

В 85-ата минута все пак Витоша намали резултата от дузпа, реализирана от Стефан Христов. Но след прегледа на повторение се видя добре, че наказателният удар, отсъден за нарушение срещу Старокин,  е малък подарък за бистричани от съдията.

Това обаче по никакъв начин не промени важните събития в това съперничество. Дунав победи с 3:1 в реванша и с общ резултат 4:1 отстрани Витоша от  баража за 11-12 място.

Костадин Ангелов: Бяхме скандални

Орачев: Искам да се изправим срещу този съперник, който ще победим

Лъчезар Котев: Трябва по най-бързия начин да се вдигнем

Героят на Дунав: Искам да вкарвам всеки мач, но не се получава

ДУНАВ - ВИТОША 3:1

1:0 Бирсент Карагарен 23, 2:0 Бирсент Карагарен 30, 3:0 Васил Шопов 41, 3:1 Стефан Христов 85-дузпа

ДУНАВ: 1 Божидар Луков, 24 Преслав Петров,16 Мартин Ковачев, 4 Петър Патев /79-Михаил Милчев/, 83 Христо Попадийн /66-Бранимир Костадинов/, 31 Красимир Станоев, 11 Диян Димов /70-Карлос Жатоба/, 94 Юлиан Ненов, 10 Васил Шопов, 7 Бирсент Карагарен, 9 Исмаил Иса /Резерви: 86 Станислав Антонов, 77 Бранимир Костадинов, 8 Карлос Жатоба, 22 Михаил Милчев, 27 Мухамаду Ндиайе, 17 Насим Зитуни, 15 Христо Лемперов/ Старши треньор Малин Орачев

ВИТОША: 12 Николай Георгиев, 2 Тодор Гочев, 5 Венцислав Бонев, 6 Румен Гьонов, 7 Кристиян Кочилов /78-Орлин Старокин/, 9 Ангел Стоянов /46-Петко Цанков/, 11 Даниел Кутев, 77 Даниел Пеев /65-Четин Садула/, 80 Лъчезар Котев, 99 Стефан Христов, 25 Георги Ангелов /Резерви: Християн Василев, 14 Четин Садула, 15 Радко Мутафчийски, 18 Петко Цанков, 45 Григор Долапчиев, 66 Орлин Старокин, 88 Ивайло Лазаров/ Старши треньор - Костадин Ангелов