Вторият дуел от съботната програма в Първа лига изправя един срещу друг два тима от различните половини в таблицата. Борещият се с финансови проблеми Верея гостува на Пирин в мач от 10-ия кръг, който би могъл да завърши всякак. Старозагорските "лъвове" дотук надминават очакванията предвид тежката ситуация, в която се намират, докато в последно време "орлетата" се показаха способни на изненадващи резултати - както 0:0 срещу новака Витоша, така и 5:0 над Локомтив Пловдив.

Както винаги, сблъсъкът, чието начало е в 17,30 часа, можете да проследите минута по минута в Gong.bg. Освен това той ще тече в директно предаване в ефира на телевизия DIEMA SPORT, онлайн на GONG PLAY, както и на честотите на Дарик радио.

И четирите мача, които Пирин игра у дома със старозагорските представители в елита през миналия сезон завършиха при резултат 1:1 – срещу Верея на 31 октомври м.г. и 16 май т.г., както и срещу Берое на 12 декември 2016 г. и на 6 май т.г.

Милен Радуканов ще запише стотния си мач като старши-тревьор в Първа лига – има досега 43 начело на ЦСКА, 32 със Славия и 24 с Пирин Бл. Дебютът му в елита бе на 23 октомври 2010 г. на мача Миньор – ЦСКА 2:4.

Нападателят Радослав Кирилов все още не е открил головата си сметка, откакто дебютира в Първа лига през миналия сезон. Оттогава той изигра 24 шампионатни мача – 17 за Берое и вече 7 за Пирин Бл.

Верея е единственият полуфиналист в предишното издание на купата на България, който отпадна още след първия си мач в сегашния турнир. Пирин Бл също загуби от втородивизионния си съперник.

Георги Андонов не се разписа само в 2 от последните си 6 шампионатни срещи за верейци. Има вече 4 гола само за 9 срещи от началото на сезона. През миналия сезон, за да вкара толкова за тима, му бяха необходими 22 мача.

Защитникът Здравко Илиев пропусна само 3 мача, откакто Верея се подвизава в елита и стана първият футболист с 40 мача за старозагорци в Първа лига.