Берое не успя да изпълни докрай мисията в двубоя си срещу Лудогорец в предпослединя 35-и кръг на Първа лига, но въпреки всичко запазва теоритични шансове за третото място в крайното класиране. У дома старозагорци стигнаха само до 1:1 срещу експериментално изглеждащия шампион, за който дебютен гол записа Денислав Александров.

Играч на мача: Мартин Камбуров

Така Берое остава четвърти с 59 точки и съкрати с една изоставането от третия Левски (61), който загуби с 2:3 от ЦСКА. За да атакува третото място - и баража за Лига Европа, произтичащ от него - тимът на Александър Томаш трябва да победи ЦСКА навън, а в същото време да разчита на грешна стъпка от "сините" при гостуването им срещу Верея.

Томаш: Четвъртото място е реалното за Берое

Херо: Лудогорец повече заслужаваше победата

Вратарят на Берое: Най-хубавото в този мач беше точката

Както можеше да се очаква, шампионът Лудогорец излезе с много малко от чуждестранните си играчи, тъй като най-големите звезди бяха пуснати във ваканция. Така младите Денислав Александров (20-годишен), Светослав Ковачев (20-годишен) и Доминик Янков (17-годишен) получиха шанс са изява в атака заедно с аклиматизиращия се Якуб Швиерчок.

Съвсем логично Берое наложи ранно надмощие в центъра на терена, което в същото време не доведе до нещо повече от няколко статични положения пред вратата на Хорхе Броун. В 16-ата минута домакините отправиха първия си шут, след като Мартин Камбуров опита обстрел от пряк свободен удар. От около 23 метра голаджията стреля над стената и над вратата.

Едва след 20-ата минута младоците в редиците на Лудогорец натрупаха малко повече увереност и започнаха да играят по-напористо в предни позиции. В 27-ата Доминик Янков създаде най-чистият шанс за тима си до почивката. Тийнейджърът покача отлична техника и с дрибъл си проправи път през дъгата, за да нахлуе в пеналта. От точката на дузпата той стреля през купа от тела и вратарят Душан Перниш трябваше да избива с крак.

Берое стигна до нещо като голов шанс в 36-ата минута, когато Милен Желев спринтира към аутлинията и от трудна позиция центрира балонно към другия край на наказателното поле. Там Рубен Бригидо получи предостатъчно пространство, за да опита шут директно от въздуха. Волето на португалеца излезе невероятно криво.

Второто полувреме стартира с чудесно спасяване на Перниш, който предотврати сигурен гол във вратата си. Лукас Саша проби с топка в крака през центъра и на метър пред дъгата стреля много остро и ниско по диагонала. Кълбото щеше да намери долния десен ъгъл, ако стражът на „зелените” не бе протегнал дясната си ръка, за да избие.

Съживяването в редиците на гостите беше повече от видно. До 61-ата минута те изпуснаха още три чисти ситуации – Перниш веднъж спаси шут на Швиерчок от границата на наказателното поле, а след това полякът надбяга Динков и стреля в аут по диагонала от труден ъгъл, а за капак Георги Терзиев бе оставен непокрит да стреля с глава от границата на вратарското поле и го стори в аут.

Най-голямото предупреждение домакините получиха в 63-ата минута, когато 17-годишният Янков разтресе рамката на вратата. Светослав Ковачев демонстрира скорост и желание, за да спаси топката отдясно, а сетне и да центрира за Швиерчок, който бе блокиран от Динков. Падналият на земята защитник неориентирано ритна топката право към Янков, който от 10-ина метра изпрати истински снаряд в напречната греда.

В 65-ата логичното се случи и „орлите” поведоха в резултата. Яцек Горалски пое пред дъгата и бързичко разпредели наляво за Денислав Александров. В наказателното поле младокът нагласи кълбото на десния си крак и от трудна позиция стреля покрай своя пазач. Попадението наистина си заслужаваше, защото топката описа страхотна парабола, срещна левия стълб и спря в мрежата – 0:1.

Само две минути по-късно обаче Берое изравни. За първи път в играта на старозагорци имаше динамика, като Адамович излъга човек в центъра на терена, напредна и комбинира с Борислав Цонев пред наказателното поле. Българинът намери чудесен коридор, за да изведе резервата Серджиу Негруц отляво, а румънецът имаше доза късмет с асистенцията към Камбуров. От непосредствена близост голмайсторът намери долния ляв ъгъл – 1:1.

Бързата размяна на голове вдигна градуса и на терена, и по трибуните. За жалост обаче нови голови опасности нямаше, а в 78-ата минута Рафаел Форстър от гостите и Боби Цонев от домакините рискуваха да бъдат изгонени, след като се спречкаха сериозно. Реферът Валентин Железов беше милостив към посяганията и бутанията, като санкционира двамата само с жълти картони.

Берое стигна до един финален шанс дълбоко в добавеното време, когато резервата Емин Ахмед напредна отдясно и центрира перфектно към Негруц, който беше на 6-7 метра от вратата. Румънецът като че ли лошо разчете скока си и остана под топката при опита за изстрел, който излезе адски неточен.

БЕРОЕ – ЛУДОГОРЕЦ 1:1

0:1 Денислав Александров 65'

1:1 Мартин Камбуров 67'

Берое (4-3-3): Душан Перниш – Иван Бандаловски, Павел Виданов, Георги Динков, Матеус Леони – Борислав Цонев, Мартин Райнов /к/, Марко Адамович (85' - Никола Гавов) – Милен Желев (59' - Серждиу Негруц), Мартин Камбуров, Рубен Бригидо (90+1' - Емин Ахмед)

Старши треньор: Александър Томаш

Лудогорец (4-2-3-1): Хорхе Броун – Цветомир Панов, Венцислав Керчев, Георги Терзиев /к/, Рафаел Форстър – Лукас Саша, Яцек Горалски – Светослав Ковачев (90+2' - Томас Цвятков), Доминик Янков (80' - Ерол Дост), Денислав Александров (70' - Ивайло Климентов) – Якуб Швиерчок

Старши треньор: Димитър Димитров-Херо

Стадион: „Берое” (Стара Загора)