Берое победи с 3:2 Локомотив Пловдив в мач от 26-ия кръг на Първа лига. Това бе успех номер 500 в историята елита за футболистите на старши треньора Ферарио Спасов. Берое завърша редовния сезон в Първа професионална лига на осмо място с актив от 35 точки, а Локомотив Пловдив поне засега остава пети с 39 пункта.

След равностойни начални минути се стигна до откриване на резултата в 18-ата минута. Роберт Петров от състава на Локомотив изпрати топката в собствената си мрежа.

В 30-ата минута Пауло Серджо сбърка при изнасянето на топката, от което се възползва Георги Божилов. Той намери отлично Антон Карачанаков, кото покачи резултата на 2:0.

След подновяването на играта Локомотив Пловдив тръгна в атака и още в 48-ата минута Павел Виданов с глава след корнер намали резултата.

Гостите продължиха да търсят нов гол и съвсем заслужено в 74-ата минута Димо Бакалов изравни, след размяна на подавания с Веселин Марчев.

В последната минута на мача Берое измъкна трите точки. Жуниор Мапуку проби и пусна топката към Матеас Делич, който останал сам срещу Ел Харуби направи 3:2.