Берое и Пирин не успяха да се победят в мач, в който нямаше особено много ситуации за попадение. Те завършиха наравно 1:1, като определено домакините могат повече да съжаляват за този резултат, защото имаха по-чистите шансове, а доиграха двубоя с човек повече.

Томаш: След време ще преодоляваме отбори като Пирин с лекота

Иначе "орлетата" поведоха малко изненадващо в 18-та минута чрез Димитър Благов, но много бързо след това Мартин Райнов изравни. В 79-та минута беше изгонен Антон Костадинов от състава на благоевградчани, но в крайна сметка домакините не се възползваха от това до края и записаха трето поредно равенство този сезон.

Милен Радуканов: С човек по-малко бе важно да удържим точката

Мачът започна с огромно надлъгване между двамата наставници. Тимовете се стремяха да не допускат грешки в отбрана, а битката беше за всяка педя терен. Точно затова и в първите минути нямаше никакви опасности пред вратите.

Мартин Райнов обра овациите на Берое – Пирин

Трябваше да мине четвърт час от първия съдийски сигнал, за да се стигне до нещо интересно. Тогава Педро Еуженио излезе на хубава позиция пред вратата на "орлетата", но стреля несериозно в аут.

И сякаш от нищото двата тима си размениха два сравнително бързи гола. Първо в 18-та минута гостите отиграха страхотно едно статично положение, за да дръпнат напред. Тогава Юлиян Попев от пряк свободен удар пусна хитро към нахлуващия Даниел Младенов, който пък пусна успоредно на голлинията за Димитър Благов.

Карачанаков: Берое ще докаже, че заслужава място в топ 6

Той без забавяне стреля във вратата, след като беше оставен абсолютно непокрит. И с лекота стигна до попадението, с което, изненадващо или не, "орлетата" дръпнаха в резултата. Но не задържаха дълго аванса си.

В 25-та минута Берое отвърна на удара и отново от статично положение. Тогава "зелено-белите" получиха право да изпълнят пряк свободен удар отстрани на наказателното поле, Боби Цонев вдигна перфектно топката за Мартин Райнов и халфът с глава прониза мрежата за 1:1.

След това мачът отново се превърна в здрава битка и чистите положения отново станаха кът. Така беше до 40-та минута, когато отново Педро Еуженио направи непростим пропуск. Тогава Мартин Райнов го изведе със страхотен пас зад защитата и той се озова сам срещу вратаря, но се засуети и стреля в тялото му.

До почивката беройци натиснаха и създадоха няколко ситуации, но за пореден път Еуженио, а после и Драгош Фирцулеску не успяха да се възползват от открилите се пред тях шансове, като особено румънецът беше близо до гола в продължението на първата част, но от наказателното поле стреля над вратата. Така полувремето приключи при 1:1.

След почивката пиринци се прибраха и търсеха единствено разбиването на играта на противника. Затова и домакините не можеха да се похвалят с много ситуации пред противниковата врата.

Мартин Райнов и Борислав Цонев бяха най-активни в предни позиции, но не можаха да намерят целта. Павел Виданов и Карлос Охене пробваха далечни удари, но така и не успяха да затруднят Благой Макенджиев.

В тези минути най-добрата ситуация беше за старозагорци в 65-та минута. Тогава Борислав Цонев беше изведен добре в наказателното поле, но ударът му мина встрани от вратата, само на няколко сантиметра от нея.

Като цяло в тези минути беройци атакуваха и почти не излизаха от половината на противника. Но в последния момент атаките се притъпяваха и така бившият страж на Берое Благой Макенджиев не беше затруднен.

С напредването на времето домакините ставаха все по-настоятелни, а "орлетата" все повече се задъхваха. Карлос Охене направи страхотен пробив през защитата на благоевградчани, но по глупав начин се просна за дузпа, вместо да продължи похода си.

В 79-та минута Берое получи страхотен шанс за пълен обрат в мача. Тогава Антон Карачанаков нахлу към наказателното поле и беше спрян точно на границата му от Тони Костадинов. Играчът на Пирин получи втори жълт картон, а домакините сериозен шанс за гол.

Но от центрирането последва къс пас към Мартин Райнов в наказателното поле, но топката дойде зад гърба на халфа и той не можа да вложи точност и сила в изстрела си, пращайки я високо над вратата.

Малко след това заралии получиха нов шанс от пряк свободен удар, но този път Карачанаков изпълни слабо и прати топката в стената от тази изключително изгодна ситуация. Така статуквото се запази.

До края на двубоя Пирин изпадна дълбоко в половината си и дори не дебнеше противника на контри. Натискът на Берое обаче беше хаотичен и последният пас отново куцаше, което позволи на Макенджиев да бъде спокоен до края на двубоя.

В крайна сметка повече попадения до края на двубоя така и не паднаха и двата тима си тръгнаха с по точка от стадион "Берое". Това беше трети хикс от три двубоя за заралии, докато за Пирин точката беше четвърта.

Ето и съставите на двата отбора:

Берое: Душан Перниш, Георги Динков, Веселин Пенев, Милен Желев, Павел Виданов, Мартин Райнов, Карлос Охене, Серджиу Негруц, Борислав Цонев, Драгош Фирцулеску, Педро Еуженио;

Резерви: Богомил Цинцарски, Камен Хаджиев, Кохей Като, Матеус Леони, Емин Ахмед, Аннтон Карачанаков, Денислав Станчев;

Пирин: Благой Макенджиев, Юлиан Попев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Александър Башлиев, Тодор Паланков, Антон Костадинов, Костадин Ничев, Димитър Благов, Даниел Младенов, Станислав Костов;

Резерви: Красимир Костов, Марио Топузов, Димитър Митев, Методий Стефанов, Тодор Траянов, Радослав Кирилов, Любомир Цолев.