Отборите на Берое и Дунав Русе си поделиха по едно полувреме в първата си лятна проверка, която приключи при 2:2 на един от терените в спортна база „Берое”. Русенци бяха много по-добрият тим през първата част, докато старозагорци показаха по-ярко своите възможности след почивката.

Дунав започна по-силно срещата и в 17-ата минута Васил Шопов открадна топката, навлезе в наказателното поле, където той и още двама негови съотборници останаха сами срещу Душан Перниш. Нападателят реши да комбинира с Бранимир Костадинов, а топката не стигна до целта си, тъй като словашкият вратар успя да улови.

Русенци поведоха в резултата три минути по-късно, когато Андреас Васев направи добър пробив отляво, след което центрира по земя към Бранимир Костадинов в пеналта. Той продължи към далечната  греда, където бе Бирсен Карагарен, който на празна врата не пропусна да вкара.

Дунав продължи със силното си представяне и в 34-ата минута Карагарен пусна много хубав извеждащ пас към Костадинов, който надбяга Георги Динков и стреля неточно встрани покрай десния стълб зад Перниш.

Първата опасност за Берое в мача дойде в 35-ата минута. Антон Карачанаков получи перфектен извеждащ пас зад отбраната на Дунав. Той остана сам срещу Александър Конов, но завършващия удар му изневери и стреля в страни покрай левия стълб на вратата на „драконите”.

Берое направи много сериозен пропуск две минути по-късно, когато Мартин Райнов с отлично подаване изведе Пламен Тенев сам срещу Конов в наказателното поле на съперника. Десният бек вместо да стреля, реши да подава към Карачанаков, който със защитник на Дунав на гърба си опита да стреля технично с пета, но неефективно.

В последната минута от първото полувреме Берое изпусна много добра възможност да изравни резултата. Борислав Цонев пусна извеждащ пас към Денислав Станчев, който напредна, но реши да не навлиза в пеналта, а да стреля от разстояние. Резултатът беше шут в аут встрани от десния стълб.

Старозагорци започнаха активно второто полувремо. Веселин Пенев стреля от пряк свободен удар в 50-ата, но от 22 метра изпрати кълбото над целта.

Берое изравни 4 минути по-късно, когато Александър Хардалов подаде към Ерик Почански, който финтира един защитник на Дунав, освободи си пространство и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Станислав Антонов.

„Зелените” бяха близо до пълен обрат в 58-ата минута, когато Почански открадна топката, успя да напредне и стреля от границата на пеналта. Антонов плонжира и спаси.

Дунав пропиля добра възможност в 66-ата след центриране в наказателното поле на Берое. Сонер Хюсеин стреля слабо с глава и не затрудни по никакъв начин не затрудни вратаря Михаил Михайлов.

Берое постигна обрата в 70-ата минута, когато Денислав Станчев центрира от фаул. В наказателното поле на Дунав Камен Хаджиев засече топката с глава и опъна мрежата зад Антонов – 2:1.

Михаил Михайлов се отличи с много силно спасяване в 75-ата, когато отрази шут от упор.

Четири минути преди края на редовното време Дунав изравни резултата, когато Сонер Хюсеин направи много добър пробив отдясно, нахлу в пеналта, финтира Веселин Пенев и изпрати топката в десния ъгъл зад Михайлов.

Следващата контрола на Берое на 23 юни срещу Черно море като част от лагера в Банско. Ден по-късно русенци излизат за втората си поверка срещу завърналия се в родния елит Етър Велико Търново.

Съставите:

Берое: 12. Душан Перниш (46’ – Михаил Михайлов) – 19. Пламен Тенев, 5. Асен Георгиев (46’ – 14. Надим Ангелов), 15. Георги Динков (46’ – 6. Камен Хаджиев), 11. Александър Хардалов, 7. Мартин Райнов (46’ – Атанас Панов), 3. Карлос Охене (46’ – 28. Веселин Пенев), 10. Борислав Цонев (46’ – 20. Руси Чернаков), 27. Денислав Станчев, 15. Емин Ахмед, 17. Антон Карачанаков (46’ – 16. Ерик Почански)

Дунав: 33. Александър Конов (46’ – Станислав Антонов) – 83. Христо Попадийн (46’- Преслав Петров), 5. Тейнур Марем (46’ – 21. Алексей Ларин), 4. Петър Патев (46’ – Михаил Милчев), 23. Христофор Хубчев (46’ - Митев), 11. Диян Димов (52’ - Добрев), 31. Красимир Станоев, 8. Андреас Васев, 7. Бирсент Карагарен (52’ – Сонер Хюсеин), 10. Васил Шопов, 77. Бранимир Костадинов.