Пред погледа на Димитър Бербатов и Стилиян Петров и в адската жега на стадион "Славия" Славия и Берое откриха четвъртия кръг на Първа лига, а двата тима предложиха интересен мач, в който старозагорци спечелиха двубоя с 4:1.

За гостите точни бяха Карлос Охене в 22-ата, автогол на Велков в 69-ата и Еуженио на два пъти в 84-ата и 90-ата минута. За Славия точен беше Ивайло Димитров. Димитър Бербатов тренира с беройци в четвъртък и надъха тима за успеха.

Берое започна по-добре мача и още в 11-ата минута Педро Еуженио изстреля силно топката от далечно разстояние, Кирев я отклони, а тя нацели напречната греда и се върна в наказателното поле на Славия.

Усилията на гостите даде резултат в 22-ата митута, след като образцова атака на Берое се превърна в гол. Фирцулеску намери добре Като в наказателното поле, той върна кълбото към Охене, който с мощен далечен удар откри резултата.

До почивката Негруц, Фирцулеску и Райнов имаха възможности за ново попадение, но това така и не се случи.

През втората част двата тима си отбелязаха по един гол. Славия изравни с отличен удар на Ивайло Димитров, който се възползва от отличен пас на Йомов, а това стана в 58-ата минута.

Стефан Велков беше притеснен от Антон Карачанаков в наказателното поле на Славия и вкара кълбото в собствената си мрежа, след като Кирев остана на мястото си.

В 84-ата минута Педро Еуженио с далечен удар направи резултата 3:1 и реши крайния победител в мача. До края на двубой той реализира и втория си гол, за да финализира крайното 4:1.

В класирането Берое излезе на второто място с актив от 6 точки, а Славия са на деветото с 4.

Съставите на двата тима:
Славия: Кирев, Димитров, Минчев, Мартинов, Венков, Матеуш, Велков, Велев, Йомов, Абуд, Шоколаров
Берое: Перниш, Виданов, Желев, Като, Райнов, Охене, Фирцулеску, Динков, Леони, Негруц, Педро Еуженио