С гол на Димитър Бербатов в 90-та минута, Берое спечели с минималното 1:0 срещу Славия контролата, която се игра на градския стадион в Разлог.

Димитър Бербатов започна като титуляр и игра 90 минути за старозагорци, с които от няколко дни води подготовка.

Берое имаше надмощие през първото полувреме, докато славистите имаха превес през вторите 45 минути.

Берое организира много добра контраатака в 3-та минута, когато Карлос Охене напредна сам в половината на белите и изведе в добра позиция Денислав Станчев, но 17-годишният футболист не успя да преодолее опитния Георги Петков и да вкара.

В следващите минути футболистите на Славия стигнаха до няколко статични положения пред вратата на Душан Перниш, които не застрашиха по никакъв начин словака.

Мартин Райнов преодоля двама футболисти на Славия в 20-та минута, след което стреля, но се получи двоен рикошет и Георги Петков улови без никакви затруднения.

Три минути по-късно Димитър Бербатов организира много добра атака за Берое и подаде към Борислав Цонев, който стреля, но много неточно в аут.

Берое бе много близо до това да поведе в резултата в 33-та минута, когато Педро Еуженио центрира от корнер в наказателното поле на Славия, след което Димитър Бербатов стреля с глава, топката тупна и се спря в напречната греда.

Димитър Бербатов

източник: beroe.bg

В 39-та минута Денислав Станчев центриране от ъглов удар в наказателното поле на Славия, където Павел Виданов стреля с глава, но право в ръцете на Георги Петков.

Старши треньорът на Берое Александър Томаш извърши принудителна смяна в 43-та минута, когато извади Борислав Цонев, а на негово място в игра се появи Ерик Почански.

Славия изпусна много добра възможност да поведе в резултата в 61-та минута, когато Янис Карабельов с удар от дъгата на наказателното поле на Берое изпрати топката в десния стълб на вратата на Душан Перниш.

Ерик Почански открадна топката в 74-та минута, след което преодоля защитник на „белите“ и излезе сам срещу Марио Кирев, но вратарят на Славия спаси удара му.

Славия направи нов много сериозен пропуск в 78-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Берое, Китан Василев стреля от въздуха, но се получи рикошет и топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Богомил Цинцарски.

Две минути по-късно влезлият като резерва вратар Богомил Цинцарски отрази удар на Владислав Узунов от 25 метра.

Съдията Георги Иванов свири дузпа за Славия в 81-та минута. Наско Милев бе фаулиран от Богомил Цинцарски в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Потърпевшият застана зад бялата точка, но стражът на Берое отрази удара му.

Димитър Бербатов изведе Ерик Почански зад защитата на Славия в 87-та минута. Почански прехвърли излезлият да го пресрещне вратар Марио Кирев, но Майков успя да изчисти от голлинията. Секунди по-късно Педро Еуженио стреля от 14 метра, но Кирев спаси.

Берое стигна до победата в 90-та минута с гол на Димитър Бербатов. Педро Еуженио центрира от корнер в наказателното поле на Славия, където Марио Кирев увисна, а Димитър Бербатов засече топката с глава и я изпрати в опразнената врата.

Берое: 12. Душан Перниш (74′ – 22. Богомил Цинцарски), 13. Емин Ахмед, 2. Павел Виданов (62′ – 6. Камен Хаджиев), 5. Асен Георгиев, 28. Веселин Пенев (к) (62′ – 15. Георги Динков), 7. Мартин Райнов, 8. Карлос Охене (62′ – 18. Атанас Панов), 11. Педро Еуженио, 10. Борислав Цонев (43′ – 16. Ерик Почански), 27. Денислав Станчев (46′ – 3. Милен Желев), 25. Димитър Бербатов; резерви: 1. Михаил Михайлов, 14. Надим Ангелов, 19. Пламен Тенев, 24. Никола Гавов; старши треньор: Александър Томаш

Славия: 1. Георги Петков (к) 5. Теодорис Папасоянопулос 6. Костадин Велков 18. Матеус Бизи 4. Михаил Венков 17. Стефан Велев 27. Емил Мартинов 73. Иван Минчев 35. Георги Йомов 71. Емил Стоев 14. Ивайло Димитров /резерви: 12. Марио Кирев 9. Славчо Шоколаров 10. Янис Карабельов 33. Китан Василев 22. Владимир Семерджиев 21. Владислав Узунов 7. Наско Милев 2. Димитър Буров 23. Данил Майков/ старши треньор: Златомир Загорчич