Дунав и Лудогорец изиграха пред над 7000 в Русе поредния драматичен, оспорван и резултатен мач, след който бе фиксирано равенство 2:2. Шампионите и русенци завършват сезона с по една победа и две равенства в мачовете помежду си.

В крайна сметка автогол две минути преди края спаси точката за шампиона, а Дунав пропусна да стане единственият отбор в Първа лига с положителен актив срещу Лудогорец този сезон.

Лудогорец има 76 точки, а Дунав е четвърти с 46 точки, колкото има и Черно море. Двубоят бе от 32-ия кръг на Първа лига, първа шестица.

Мачът започна с шпалир от страна на Дунав, с който домакините поздравиха новите-стариш шампиони.

Дунав стартира със самочувствие и скоро се наложи вратарят на Лудогорец Ренан дос Сантос да спасява акробатично опасен удар с глава на Будинов.

В 13-ата минута Кабаков пусна авантаж в средата на терена и домакините проведоха чудесна бърза атака, завършила с пас на Бранимир Костадинов към Васил Шопов, а той и с малко шанс прати топката в мрежата – 1:0 за Дунав.

По-активната игра на домакините продължи и след това. В 26-ата минута Костадинов центрира към Будинов, Ренан изби с една ръка, топката отиде у Шопов, но защитникът Паломино изби топката при удара му.

В 32-ата минута видяхме и добра атака за Лудогорец, но ударът на Сисиньо бе лек и Антонов улови топката.

В 36-ата минута голмайсторът за Дунав Васил Шопов се намеси добре и в защита, като успя да парира удара на Вандерсон.

В 39-ата Абел Анисе излезе сам срещу вратаря Антонов, но уцели десния стълб на вратата му - невероятен пропуск на мадагаскареца.

Първото полувреме приключи при аванс за русенци, които бяха по-мотивираният и по-активен отбор на терена.

В 61-ата минута Кешеру имаше добра възможност от фаул на дъгата да изравни за Лудогорец, но стената закачи топката и излезе в корнер.

Не мина обаче и без съдийски изяви в негативен аспект. Георги Кабаков подмина явна игра с ръка на Марселиньо в наказателното поле на Лудогорец в 69-ата минута, вместо да посочи бялата точка.

В 77-ата минута обаче Дунав отново излезе напред в резултата. Ренан дос Сантос отрази удара на Юлиян Ненов, но топката попадна у Карагарен, който направи успешна добавка за 2:1. Останаха съмнения дали Ненов не е с малко зад последния зад защитата на гостите при поемането на топката.

В 88-ата минута обаче Кафу бе оставен непокрит в пеналта на домакините, стреля немного добре, но топката се отби от крака на Михаил Милчев – автогол за 2:2.

Вълнуващият и оспорван мач завърши така, а Дунав за пореден път показа, че се противопоставя твърде успешно на шесткратните първенци на България.

ДУНАВ – ЛУДОГОРЕЦ 2:2

1:0 Васил Шопов 13, 1:1 Клаудиу Кешеру 66, 2:1 Бирсент Карагарен 77, 2:2 Михаил Милчев 88