Локомотив Горна Оряховица спечели петата си победа за сезона в Първа професионална футболна лига на България, след като се наложи с 5:0 над Верея Стара Загора в последен мач от 26-ия кръг. Локомотив е предпоследен в класирането, докато Верея е на десето място.

Рахави Кифуети вкара първите два гола във вратата на гостите от Стара Загора, след като в 25-та минута стреля точно от границата на наказателното поле, а в 39-та беше изведен сам срещу вратаря Пламен Колев. Игор Джоман пък направи преднината на домакините три гола преди полувремето, след като се разписа от близко разстояние в 44-та минута след пас на Мохамед Бин Отман. Аристоте Фунду покачи на 4:0 в 61-та минута, когато открадна топката от Георги Андонов и дриблира към вратата, за да преодолее Колев със силен удар. Той се разписа и за крайното 5:0 в 85-та минута, когато беше точен от дузпа.