Само девет дни преди първия си мач за новия сезон Левски започна с поражение в контролите. "Сините" се изправиха срещу Черно море в първата си проверка от летния лагер в Правец, но паднаха с 0:1.

В този мач участваха огромната част от новите попълнения на евроучастника ни от това лято. Като титуляри започнаха Милош Цветкович, Иван Горанов, Георги Ангелов, Васил Панайотов и Жуниор Мапуку, както и завърналият се след наем Мики Орачев.

След почивката минути записаха още Александър Любенов, Галин Ташев и Илия Димитров, които се върнаха отново в отбора. За отбелязване е и завръщането на терена на централния защитник Деян Иванов, който почти две години се възстановяваше от травми в коленете.

Първата част на този мач предложи по-бавен футбол и нямаше много положения. Мариян Огнянов и Георги Божилов имаха шансове пред Божидар Митрев, но ударите им не го затрудниха особено. Роман Прохазка единствен беше активен за "сините" и обстрелваше от дистанция, но и той не се разписа.

Най-близо до гол словакът беше в 43-та минута, когато ударът му от средна дистанция летеше под горната греда, но вратарят на "моряците" Емил Михайлов изби. Впоследствие от корнера Давид Яблонски не можа да вкара и така почивката дойде при нулево равенство.

След подновяването на играта левскарите бяха близо до откриването на резултата, но в 51-та минута пробивът на Франсис Нар, при който преодоля двама защитници и се озова на стрелкова позиция, завърши с удар в ръцете на вратаря Иван Дюлгеров.

Трябва да се отбележи, че след почивката варненци бяха предимно с млади момчета на терена, но те раздвижиха играта на тима си и стигнаха до гол в 53-та минута. Тогава младокът Ертан Томбак проби по десния фланг и центрира перфектно на главата на Иван Коконов, който прониза Александър Любенов за 1:0.

След този гол Левски се активизира и търсеше изравняването, но така и не можа да намери път към вратата на Дюлгеров. Бабатунде Адениджи, Роман Прохазка и Димитър Пиргов изпробваха късмета си, но така и не успяха да преодолеят Дюлгеров.

Така "сините" трябваше да се примирят със загубата в първия си мач от лятната подготовка, който е само девет дни преди старта на еврокампанията на отбора в Лига Европа. Откриващата битка с черногорския Сутиеска е на 29 юни на "Герена".

Ето и съставите на двата тима:

Левски: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Димитър Пиргов, Иван Горанов, Георги Ангелов, Васил Панайотов, Роман Прохазка, Мики Орачев, Бабатунде Адениджи, Жуниор Мапуку;

Черно море: Емил Михайлов, Стефан Станчев, Ондрей Сукуп, Александър Александров, Витиня, Георги Илиев, Мариян Огнянов, Орлин Старокин, Атанас Зехиров, Марек Кузма, Георги Божилов.

НА ЖИВО двубоя в Правец:

90+2' - Край на мача!

90' - Нар беше фаулиран около наказателното поле, съдията първо посочи дузпа, но после след помощта на своя помощник извади фаула отвън. Иван Горанов би, но топката се отклони от стената в корнер. След него не последва нищо интересно.

87' - Фаул в полза на Левски, Роман Прохазка го изпълни, но не се стигна до попадение.

71' - Галин Ташев се появи на мястото на Бабатунде Адениджи.

68' - Фаул за Левски, топката беше центрирана в наказателното поле, Димитър Пиргов стреля с глава, но Иван Дюлгеров отново изби.

67' - Емблематична смяна в Левски. Излезе Давид Яблонски, влезе Деян Иванов.

66' - Кабов центрира от корнер, Адениджи стреля с глава, Иван Дюлгеров с великолепно спасяване изби в корнер.

65' - Роман Прохазка стреля от 15 метра, топката се отклони от дясната греда.

64' - Опасен удар на Балджийски беше спасен от Александър Любенов.

60' - Две смени в Левски. Атанас Кабов и Илия Димитров на местата на Мики Орачев и Жуниор Мапуку.

58' - Бабатунде открадна топката пред наказателното поле, проби и стреля, но топката се отклони в крака на защитник на Черно море.

53' - 1:0 за Черно море! Ертан Томбак проби по дясното крило, центрира топката в наказателното поле и Иван Коконов я вкара с глава в мрежата на Левски.

51' - Сериозен пропуск на Левски! Франсис Нар навлезе в наказателното поле, преодоля двама защитници и стреля, но вратарят улови.

48' - Далечен удар на Роман Прохазка, но вратарят на Черно море лови без проблеми.

46' - Куп промени в Черно море. На терена се появиха Иван Дюлгеров, Емил Янчев, Мартин Костадинов, Илиас Хасани, Ертан Томбак, Николай Минков, Иван Коконов, Борислав Балджийски.

46' - Начало на втората част. Левски започва с две смени. Александър Любенов сменя Божидар Митрев, а Франсис Нар влиза на мястото на Георги Ангелов.

45' - Край на първото полувреме! Левски - Черно море 0:0.

43' - Мощен удар на Прохазка под гредата, но Емил Михайлов изби в корнер. След изпълнението му Давид Яблонски стреля с глава високо над вратата.

39' - Корнер за Левски, но Георги Божилов изби без проблеми.

36' - Мощен удар от дистанция на Бабатунде Адениджи, но топката не затрудни Емил Михайлов.

34' - Бабатунде Адениджи контузи Александър Александров, с когото бяха съотборници на "Герена" само до преди няколко дни. Бранителят не можа да продължи мача.

27' - Удар с глава на Георги Божилов с глава, но неточно.

23' - Мики Орачев пое топката в половината на Черно море, влезе почти до аутлинията, центрира полувисоко, но Емил Михайлов улови топката.

21' - Хубав пробив на Витиня по лявото крило. Той преодоля Милош Цветкович, центрира опасно, Кузма се размина с топката и Пиргов изчисти в корнер.

18' - Хубав далечен удар на Роман Прохазка, но топката не затрудни Емил Михайлов.

5' - Мариян Огнянов с далечен удар към вратата на Божидар Митрев, но без особени затруднения за вратаря.

1' - Начало на мача!