ЦСКА съсипа и унизи с 8:0 китайския Дзянсу Сунин, воден от едно от най-големите имена в обръщение сред треньорите в света – Фабио Капело.

Това бе първата проверка за „червените” в Испания и общо втора тази зима – след 2:0 в Сандански срещу Вихрен.

След  равностойно начало на мача ЦСКА стигна до опасен пряк свободен удар почти на границата на наказателното поле на Дзянсу. Кирил Десподов изпълни от границата на пеналта и бе безкомпромисно точен за 1:0.

В 36-ата минута грешка на китайския вратар позволи на Фернандо Каранга да овладее топката и хладнокръвно да я насочи във вратата на Дзянсу за 2:0

В 41-ата Роланд Алберг се освободи добре в пеналта и отбеляза спокойно третия гол за "червените".

Малко преди почивката отново Алберг имаше възможност от фаул да покачи за ЦСКА, но стреля в стената.

Фабио Капело очевидно бе смъмрил своите на почивката, защото второто полувреме Дзянсу започна доста по-активно.

Постепенно обаче ЦСКА изравни играта и в 65-ата минута спечели дузпа. Китайски футболист спъна неразумно напускащия пеналта на Дзянсу Десподов и реферът бе категоричен. Самият Десподов изпълни дузпата безапелационно и вкара втория си гол и общо четвърти за ЦСКА – 4:0.

Само три минути по-късно Десподов фиксира своя хеттрик, а резултатът набъбна на 5:0 за ЦСКА.

Дзянсу пък остана с човек по-малко на терена.

В 74-ата минута китайците бяха относително близо до това да върнат един гол. Имаше опасен удар от фаул за Дзянсу, но топката мина малко встрани от вратата на ЦСКА.

В 84-ата минута се разписа и резервата Радослав Живков, който с удар от пеналта направи резултата 6:0 за ЦСКА.

Това не бе всичко в 88-ата минута Стойчо Атанасов се разходи спокойно из китайската защита и отбеляза седмия за ЦСКА.

Крайното 8:0 оформи от дузпа в 90-ата Станислав Манолев.

Гръмовната победа на ЦСКА над Дзянсу в кадри

Следихме мача в Gong.bg минута по минута:

ЦСКА - ДЗЯНСУ СУНИН 8:0

1:0 Кирил Десподов 17, 2:0 Фернандо Каранга 36, 3:0 Роланд Алберг 41, 4:0 Кирил Десподов 65-дузпа, 5:0 Кирил Десподов 68, 6:0 Радослав Живков 84, 7:0 Стойчо Атанасов 88, 8:0 Станислав Манолев 90-дузпа

90 - Край на мача - разгромно 8:0 в полза на ЦСКА срещу Дзянсу Сунин!

90 - 8:0 за ЦСКА! Осмия гол вкара от дузпа Станислав Манолев.

88 - Стойчо Атанасов се разходи из китайската защита и безпроблемно заби седмия гол за ЦСКА - 7:0.

84 - Резервата Радослав Живков вкарва и шести гол за ЦСКА - 6:0 с удар от пеналта на Дзянсу.

80 - Стамен Белчев предприе няколко смени. Напусна и авторът на хеттрик Кирил Десподов.

74 - Опасен удар от фаул за Дзянсу, но топката минава малко встрани от вратата на ЦСКА.

68 - Нов гол за ЦСКА и 5:0. Негов автор отново е Кипир Десподов, записал хеттрик.

65 - Китайски футболист спъна неразумно Десподов, който бе на път да излезе от наказателното поле на Дзянсу и съдията посочи бялата точка. Десподов изпълни дузпа убедително и вкара втория си гол и четвърти за ЦСКА в мача.

60 - Жълт картон за Криситян Малинов за по-грубо нарушение.

50 - По-активно начало на второто полувреме за Дзянсу, но натискът на китайците засега е безплоден.

46 - Начало на второто полувреме.

45 - Фаул, изпълнен в стената от Алберг, след което съдията дава край на първото полувреме - 3:0

41 - 3:0 ЗА ЦСКА - Роланд Алберг се освобождава добре в пеналта и бележи спокойно третия гол за "червените".

36 - ГОЛ ЗА ЦСКА - 2:0. Грешка на китайския вратар позволи на Фернандо Каранга да овладее топката и хладнокръвно да я насочи във вратата на Дзянсу.

22 - Центрираната топка в пеналта на китайския тим попада в ръцете на вратаря им.

20 - Добра изява на вратаря на ЦСКА Китанов, парира удар на китайски нападател.

17 - ГОЛ ЗА ЦСКА - 1:0 Кирил Десподов от границата на пеналта от фаул е безкомпромисно точен и открива резултата.

13 - Хубава атака отдясно на ЦСКА, центрираната топка попада в ръцете на китайския страж.

11 - Роланд Алберг с първа добра възможност да отбележи, ударът му минава встрани от вратата на китайците.

10 -Равностойни начални 10 минути, без положения.

1 - Начало на мача

Стартов състав: 12. Георги Китанов (в), 2. Стойчо Атанасов, 5. Николай Бодуров, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 18. Александър Георгиев, 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго Родригес, 10. Роланд Алберг, 17. Енрике Рафаел, 19. Кирил Десподов, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 1. Слави Петров (в), 30. Витаутас Черниаускас (в), 3. Жеферсон Телес, 25. Александър Барт, 11. Станислав Манолев, 23. Александър Дюлгеров, 26. Валентин Антов, 29 Никола Борисов, 16. Раул Лое, 7. Жан Бланко, 24. Божидар Чуканов, 27. Радослав Живков

"Червените" стартираха с победа контролните срещи на българска земя, след като победиха Вихрен с 2:0, но наставникът на тима не остана доволен от представянето на футболистите.