Шампионът Лудогорец прекъсна серията си от три мача без победа в плейофите и в 30-ия кръг нанесе тежка загуба с 4:0 на гостуващия Черно море в първата шестица.

Варненци излязоха на терена без доста от обичайните футболисти, които започват като титуляри в мачовете. И това се отрази чувствително на играта на „моряците“, които трябваше да понесат 4 бала вълнение на „Лудогорец Арена“.

А разградчани са вече с 16 точки аванс пред преследвачите си ЦСКА и Левски, имат 72 пункта и докосват шестата си поредна титла. Варненци пък са четвърти с 46.

Лудогорец вече е само на три точки от титлата, а това бе най-тежката загуба за Георги Иванов-Гонзо начело на който и да е отбор.

Още първата по-опасна контраакция на Лудогорец се превърна в гол. Черно море се бе изнесъл в предни позиции, а бързата контра на домакините завари варненци неподготвени.

Така Лудогорец поведе с гола на Клаудиу Кешеру още в 7-ата минута.

В 21-ата минута отличен пас на Мартин Костадинов към Коконов го изведе пред вратаря, излизе обаче Ренан дос Сантос и изби с крак топката.

След гола малко или много темпото на игра се укроти, а опасности доста минути след попадението не възникваха.

В 37-ата минута след корнер, изпълнен от Вандерсон, Хосе Луис Паломино скочи над всички и направи 2:0 за глава-

След нови две минути грешка в отбраната на „моряците“ позволи на Вандерсон да покачи на 3:0, а Кешеру добута топката в мрежата, но зад голлинията.

Все пак румънецът се разписа отново, но от бялата точка. Марек Кузма извърши нарушение в пеналта, а Кешеру вкара дузпата в 45-ата минута за 4:0.

Лудогорец продължи да доминира и след почивката, когато обаче прояви и леко снизхождение към съперника си. Кешеру се откъсна чувствително в листата на стрелците, където води с 21 попадения.

В 69-ата минута Вандерсон отправи силен изстрел, но над вратата на Черно море.

В 81-ата минута Марселиньо отправи опасен изстрел, но Емил Михайлов изби в корнер.

Лудогорец се задоволи през втората част с това да води играта и без проблем да контролира мача.

Така и не вкара нов гол. Но и 4:0 бе достатъчно за уверения успех на Лудогорец с 4:0. А разградчани са вече само на един гол от националния рекорд на ЦСКА за най-много голове в един сезон във всички турнири. Лудогорци имат вече 119 попадения.

ЛУДОГОРЕЦ – ЧЕРНО МОРЕ 4:0

1:0 Клаудиу Кешеру 7, 2:0 Хосе Паломино 37, 3:0 Вандерсон 39, 4:0 Клаудиу Кешеру 45-дузпа

Лудогорец - Черно море 4:0

източник: LAP.bg, Иван Иванов

ЛУДОГОРЕЦ: 33 Ренан дос Сантос, 6 Натанаел, 4 Сисиньо, 5 Хосе Паломино /80-Игор Пластун/, 27 Козмин Моци, 10 Густаво Кампаняро, 18 Светослав Дяков /72-Абел Анисе/, 84 Марселиньо, 88 Вандерсон /86-Върджил Мисиджан/, 22 Кафу, 29 Клаудиу Кешеру /Резерви: 51 Васил Симеонов, 32 Игор Пластун, 19 Александър Василев, 12 Абел Анисе, 93 Върджил Мисиджан, 8 Лукас Саша, 11 Жуниор Кишада/ Старши треньор – Георги Дерменджиев

ЧЕРНО МОРЕ: 33 Емил Михайлов, 3 Даниел Георгиев, 5 Стефан Станчев, 13 Иван Коконов /78-Валентин Йосков/, 15 Траян Траянов, 17 Мартин Костадинов, 29 Марек Кузма, 70 Борислав Балджийски /72-Мартин Минчев/, 73 Ондрей Сукуп, 77 Хосе Лопес, 97 Николай Минков /57-Емил Янчев/ /Резерви: 30 Войтех Щром, 10 Илиан Илиев, 35 Мартин Минчев, 4 Михаил Венков, 22 Пламен Николов, 34 Емим Янчев, 98 Валентин Йосков/ Старши треньор – Георги Иванов