Лудогорец записа първа победа в контролните срещи на зимния подготвителен лагер в Турция. Момчетата на Антони Здравков сломиха унгарския Хонвед с 4:2 в Белек.

"Орлите" излязоха с титулярния състав, като единственият отсъстващ бе бразилецът Вандерсон. За Хонвед бившият защитник на ЦСКА - Тончи Кукоч, бе оставен на резервната скамейка, но влезе през втората част и дори направи асистенция за своя тим.

"Зелените" до голяма степен решиха нещата през първите 45 минути. Все пак Хонвед откри резултата чрез спорен гол на Патрик Тишлер (8'), който сякаш бе в засада при паса към себе си. Лудогорец обаче стигна до бърз обрат още до 16-ата минута. Първо, Козмин Моци вкара дузпа (11'), дадена за нарушение срещу Сисиньо в наказателното поле на съперника.

Само 5 минути след това Натанаел (16')  опита да центрира към Кешеру, но топката влетя директно във вратата на Хонвед. До края на първата част Адриан Попа (33') вкара неофициалния си дебютен гол с екипа на Лудогорец, след като се присъедини към тима през тази зима.

В началото на втората част вратарят Пламен Илиев замени Хорхе Броун и направи неофициалния си дебют за "зелените".

През второто полувреме двата тима си вкараха по още един гол. Малко след началото на втората част 17-годишният Доминик Чипф (56') засече с глава хубаво подаване отляво на бившия играч на ЦСКА Тончи Кукоч.

10 минути преди края резервата за Лудогорец - Якуб Швиерчок (80'), оформи крайния резултат след голов пас на Лукас Саша - 4:2.

В първата си проверка момчетата на Антони Здравков загубиха от Ботошани с 1:3. В следващата си контрола Лудогорец се изправя срещу Клуж на 22 януари.

Състави на двата отбора:

Лудогорец: Хорхе Броун, Натанаел Пименте, Козмин Моци, Сисиньо, Антон Недялков, Яцек Горалски, Станислав Дяков, Марселиньо, Калуди Кешерю, Джоди Лукоки, Андрий Попа (Пламен Илиев, Наумов, Терзиев, Форстър, Абел Анисе, Лукас Саша, Вандерсон, Густаво  Кампаняро, Янков, Димо Бакалов, Мей Махлангу, Рибейро, Жоао Пауло, Шверчок)

Треньор: Антони Здравко

Хонвед: Давид Гроф, Калноки, Кис, Ловрич, Дино, Хефлер, Бегларишвили, Фусени, Газдаг, Узома, Холендер, Патрик Тишлер

Треньор: Атила Шупка

НА ЖИВО Минута по Минута с Gong.bg: Лудогорец - Хонвед 4:2

90' Край на срещата - първа победа за Лудогорец в контролните срещи в Турция.

88' Жоао Пауло стреля много мощно от пряк свободен удар, фронтално пред вратата на Хонвед, но Гроф отново бе на място и изби напред.

85' Лукас Саша отново намери Швиерчок в наказателното поле. Той пак стреля с глава, но Гроф отново се намеси с атрактивен плонж.

80' ГОООЛ Лудогорец вкара 4-ти гол 10 минути преди края на срещатаЛукаш Саша центрира отдясно и качи топката на главата на Якуб Швиерчок. Той от непосредствена близост не сгреши да вкара 4-ия гол за своя тим.

78' Жоао Пауло преодоля технично бранител и стреля от дъгата на наказателното поле, но Гроф изби в корнер.

67' Анисе бе близо до гола, след центриране на Вандерсон отляво. Малгашът обаче не успя да засече топката, която премина в аут.

64' Венце Батикх получи първия жълт картон в срещата.

56' ГОООЛ Младият Доминик Чипф намали за Хонвед с глава в 56-ата минута. Резервата Тони Кукоч, бивш играч на ЦСКА, центрира отляво, а в наказателното поле топката бе засечен от Чипф - 3:2.

45' Начало на втората част - неофициален дебют за Лудогорец направи вратарят Пламен Илиев.

36' Джоди Лукоки получи в наказателното поле на Хонвед, овладя меко и стреля силно по диагонал, но Гроф постави ръце и изби в корнер.

33' ГОООЛ Адриан Попа вкара първия си гол с екипа на Лудогорец. Той получи хубав пас отдясно от Лукоки и с едно докосване отигра във вратата на Гроф - 3:1.

28' Сисиньо получи отдясно и стреля от дистанция, но в аут. Крайните бранители на Лудогорец играят "високо" по терена и се включват непрекъснато в нападенията на тима.

23' Натанаел проби силно през центъра и шутира с десния крак, който затрудни Гроф, но вратарят намери начин да избие.

16' ГОООЛ Лудогорец стигна до пълен обрат малко, след като изчете четвърт час игра. Натанаел напредна с топката по левия фланг. Той опита да намери Кешеру с остро центриране. Никой в наказателното поле обаче не успя да играе с кълбото и то влетя директно във вратата на унгарците - 2:1.

11' ГОООЛ Три минути след като унгарците поведоха в резултата, Лудогорец получи дузпа за нарушение срещу Сисиньо в наказателното поле на съперника. Зад топката застана Козмин Моци, който стреля в обратния ъгъл на стража на Хонвед и изравни - 1:1.

8' ГОООЛ Холандер от фланга намери откъсналия се зад защитата на Лудогорец Тишлер. Той изигра ситуацията майсторски, овладя топката и вкара покрай Ренан - 0:1. Нападателят на Хонвед бе в явна засада при паса към себе си, но попадението не бе отменено.

6' Лудогорец стигна до първия си удар. След комбинация с Кешеру Натанаел получи пред наказателното поле, след което стреля силно към обратния ъгъл. Стражът на Хонвед Гроф обаче внимаваше и изби в корнер. След него до кълбото се добра Марселиньо, който шутира високо в аут.

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия днес - на 79 години, легендарен български футболист, треньор и деятел Иван Вуцов.