Левски победи Септември с 2:0 и си върна третата позиция във временното класиране на Първа професионална лига. Попаденията за тима на Делио Роси реализираха Давид Яблонски и Габриел Обертан. Септември започна силно срещата.

Още в 3-ата минута Давид Яблонски трябваше да се намеси решително пред вратата на Божидар Митрев. В следващата атака Борис Галчев центрира към Крис Гади, който с глава стреля покрай гредата. Левски отвърна в 7-ата минута, когато Буш опита да намери Антонио Вутов в добра позиция, но прати топката в ръцете на Янко Георгиев.  Гостите продължиха да играят напористо и удар от дистанция на Янко Сандански мина близо до целта.

Футболистите на Делио Роси отговориха с два плахи опита на Буш и Прохазка, които не затрудниха Георгиев.

В 23-ата минута Габриел Обертан изведе Давид Яблонски в чиста позиция, но неговия удар срещна тялото на Предев и излезе в корнер. Три минути след това Янко Сандански сбърка при изнасянето на топката и Габриел Обертан отне, и подаде към Милош Цветкович, чийто шут мина над напречната греда. Французинът бе в центъра на събитията и минута по-късно, когато негов удар рикошира в играч на противника и напусна терена.

Септември отговори с бърза атака, която можеше да завърши с гол, но Митрев излезе и пресече подаването към Байду. В 40-ата минута футболистите на Николай Митов имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Яблонски след удар на Мартин Тошев. Минута преди края на полувремето Давид Яблонски с глава откри резултата, след като засече центриране от корнер на Жорди Гомес.

След почивката Левски започна много силно. В 49-ата минута Милош Цветкович намери Габриел Обертан, който центрира по земя към Прохазка. Словакът от няколко метра на празна врата прати топката над напречната греда.

В 56-ата минута Борис Галчев пусна пас в коридор към Гади, но той се забави и Божидар Митрев го изпревари. 120 секунди след това гостите претендираха за нова дузпа, след като Байду бе съборен в наказателното поле на Левски. Жорди Гомес в 60-ата минута пробва удар от дистанция, който мина близо до целта. Георги Стоичков опита да изненада Митрев в 68-ата минута, но вратарят отново се справи.

В 79-ата минута Серджиу Буш отправи хубав изстрел, но Янко Георгиев боксира в корнер. Септември създаде не лоша възможност за изравнителен гол в 81-ата минута, когато Галчев изведе Байду, но той стреля слабо и Митрев спаси. В 88-ата минута Антонио Вутов направи непростим пропуск останал сам срещу Янко Георгиев, след като със слаб удар прати топката в ръцете му. Секунди по-късно Габриел Обертан бе в прегръдките на съотборниците си. Французинът реши всичко в тази среща след самостоятелен пробив през центъра.