Заслужени отличия получиха днес част от талантите от Детско-юношеската школа на ФК Дунав. Това се случи по време на почивката между двете полувремена на срещата на представителния мъжки отбор на „драконите“ с ЦСКА на Градския стадион в Русе от последния кръг на т.нар. шампионски плейоф в Първа лига.

Юношите старша възраст завършиха на първото място в зона „Варна“, допускайки само едно равенство и две загуби обща голова разлика 58:13. Техен треньор е Цветомир Младенов.

15-годишните възпитаници на директора на школата на „драконите“ Драгомир Григоров пък сътвориха същински фурор в Североизточната зона на Елитната юношеска група за тази възраст. Те приключиха първенството с 15 победи и само 1 загуба и голова разлика 47:3.

Така младите дунавци оставиха зад себе си Лудогорец Разград, Черно море Варна и Добруджа Добрич. Двата отбора и техните треньори получиха Купи и медали от председателя на Областния съвет на БФС в Русе Димитър Димитров и кмета на Русе Пламен Стоилов.