Черно море записа категорична победа в последната си контролна среща от лятната подтоговка. "Моряците" удариха с 3:1 румънския Дунареа Калъраш на стадион "Младост" във Варна. Два гола за победата отбеляза Цветелин Чунчуков, едно попадение реализира Атанас Зехиров, а за румънците точен бе Мариан Драгхикеапи. Преди срещата официало бяха представени футболистите, които ще носят "зелено-бялата" фланелка през новия сезон.

Черно море подписа с двама юноши

Първото опасно положение за Черно море дойде още в 4-ата минута. Божилов от дясно центрира в наказателното поле и Чунчуков от границата на пеналта стреля с глава, но в ръцете на вратаря. Пет минути по-късно при хубава многоходова акция на домакините, топката достигна до Сукуп на десния фланг, той центрира остро по земя, но никой не успя да я засече пред вратата на съперника. В 18-ата минута и играчите на Дунареа Калъраш имаха възможност да открият резултата. При центриране от фаул на гостите, отдясно, топката направи странна парабола и се удари в горната греда на вратата, пазена от Дюлгеров, но младият вратар на Черно море се беше пласирал добре и успя да избие. В 21-ата минута топката достигна до Божилов, който продължи към Чунчуков по въздух, нападателят пое топката с гърди, но преди да отправи удар, вратарят на гостите излезе и отне топката от краката му. В 30-ата минута Чунчуков получи топката в половината на румънците, напредна срещу трима бранители, стреля по диагонал с десния крак и хубавият му плътен изстрел порази мрежата на гостите – 1:0.

Три минути по-късно Александър Александров намери добре по крилото Мартин Костадинов, който напредна, финтира бранител, нахлу в наказателното поле и центрира към дъгата, където Иван Коконов пресрещна топката, но хубавият му плътен изстрел мина на сантиметри от гредата. Това беше и всичко по-интересно през първото полувреме.

В 53-ата минута Георги Илиев отправи късо подаване от корнер към Коконов, той центрира остро в наказателното поле, но изстрелът на Георги Божилов с глава от границата на вратрското поле срещна напречната греда. Минута по-късно отново Божилов стреля опасно към вратата на гостите, вратарят изби, но Чунчуков пресрещна топката и порази мрежата – 2:0.

В 56-ата минута падна и третият гол за Черно море. Зехиров открадна топката в центъра на терена, сам напредна, нахлу в наказателното поле и с десния крак стреля покрай вратаря за 3:0.

В 59-ата минута Георги Иванов подмени почти целия състав на Черно море на терена. В игра влязоха Иван Дичевски, Стефан Станчев, Орлин Старокин, Александър Цветков, Емил Янчев, Ертан Томбак, Борислав Балджийски, Илиан Илиев, Николай Минков, Марек Кузма. От стартовата единадесетторка в игра остана единствено Мартин Костадинов.

В 83-ата минута гостите отбелязаха почетното си попадение. Мариан Драгхикеапи проби от дясно, нахлу в наказателното поле и с хубав изстрел по диагонал намали резултата - 1:3.

Стартов състав: 25. Иван Дюлгеров, 73. Ондрей Сукуп, 23. Илиас Хасани, 15. Александър Александров, 17. Мартин Костадинов, 21. Георги Илиев, 14. Георги Божилов, 22. Мариян Огнянов, 18. Атанас Зехиров, 13. Иван Коконов, 9. Цветелин Чунчуков

Резерви: Иван Дичевски, 5. Стефан Станчев, 66. Орлин Старокин, 6. Александър Цветков, 8. Емил Янчев, 3. Ертан Томбак, 70. Борислав Балджийски, 10. Илиан Илиев, 97. Николай Минков, 29. Марек Кузма

Мача пропуснаха: Eмил Михайлов и Витиня