Берое постигна победа с 2:0 в учебна игра срещу младежкия национален отбор на България. Двубоят се игра на спортна база "Берое". Възпитаниците на Александър Томаш и Антони Здравков премериха сили в двубой, съставен от две полувремена по 30 минути, като и двете попадения в срещата паднаха през първата част, когато точни за беройци бяха Серджиу Негруц и Мартин Камбуров.

Димитър Бербатов започна в титулярния състав на Берое и изненадващо си партнираше с Кохей Като в средата на терена. Това е втората контрола, в която Бербатов играе за Берое. По време на лятната подготовка Бербатов вкара победния гол за Берое в контрола срещу Славия, която се игра в Банско.

Иван Иванов направи своя неофициален дебют за Берое, след като започна в титулярния състав на Александър Томаш.

Още в началните минути на срещата младите “лъвове” застрашиха вратата, пазена от Душан Перниш, с удар от средна дистанция.

Бербатов официално подписа с индийци

В 12-ата минута бърза атака от страна на домакините завърши с извеждащо подаване към Серджиу Негруц, който с диагонален удар по земя даде преднина на беройци – 1:0.

Последваха нови две опасности пред вратата на младежкия национален отбор, при които Мартин Камбуров и Педро Еуженио си размениха по асистенция, но нито един от завършващите удари в създалите се ситуации не попадна в рамката на пазената от Михаил Михайлов врата.

В 21-ата минута Серджиу Негруц бе фаулиран в наказателното поле на “лъвовете”, а главният арбитър посочи точката за изпълнение на дузпа. Зад топката застана Мартин Камбуров, който с прецизен удар в центъра на вратата покачи на 2:0.

В края на първото полувреме младежката формация на България на два пъти застраши по-сериозно вратата на Берое, като в първата ситуация диагонален изстрел от границата на наказателното поле премина покрай целта, а секунди по-късно хубаво изпълнение на пряк свободен удар също не попадна в рамката.

През втория половин час игра липсваха по-сериозни възможности пред двете врати, като единственото чисто голово положение бе на страната на младежкия национален отбор, при което в 37-ата минута плътен изстрел от границата на пеналта премина встрани от вратата на Берое.

Младежкият национален отбор на България е на подготовка в Стара Загора, където на 5-и септември ще се изправи срещу тима на Люксембург в първа квалификационна среща за Евро 2019.

Берое посреща Черно море в петък от 17:30 часа в мач от осмия кръг на Първа лига.

Берое – България U21 2:0

голмайстори: 1:0 Серджиу Негруц 12’, 2:0 Мартин Камбуров (д) 21’

Берое: 12. Душан Перниш, 13. Емин Ахмед, 26. Камен Хаджиев, 6. Иван Иванов, 28. Веселин Пенев, 4. Кохей Като, 77. Педро Еуженио, 11. Драгош Фирцулеску, 21. Серджиу Негруц, 9. Мартин Камбуров, 99. Димитър Бербатов (22. Богомил Цинцарски, 15. Георги Динков, 3. Милен Желев, 2. Павел Виданов, 20. Матеус Леони, 7. Мартин Райнов, 19. Пламен Тенев, 10. Борислав Цонев); старши треньор: Александър Томаш

България U21: Михаил Михайлов, Християн Василев, Мартин Костадинов, Петър Генчев, Стефан Велков, Петко Христов, Венцислав Керчев, Ангел Лясков, Янис Карабельов, Серкан Юсеин, Китан Василев, Владимир Айтов, Чавдар Ивайлов, Емил Стоев, Тонислав Йорданов, Александър Георгиев, Калоян Кръстев, Илия Димитров; старши треньор: Антони Здравков