Лудогорец малко потрепери, но не се изложи в гостуването си на Септември в София. Шампионите изиграха много слабо първо полувреме и след него изоставаха с 0:1. Но направиха коренно различна втора част и в крайна сметка разбиха момчетата на Николай Митов с 4:1.

Крис Гади обля с леден душ "орлите" точно преди почивката, но само за две минути малко след подновяването на играта обратът беше пълен с попаденията на Натанаел и Джоди Лукоки. В края на мача Вандерсон и отново Лукоки оформиха погрома и Лудогорец влиза с настроение за мача с Хофенхайм в Лига Европа в четвъртък.

Натанаел стана "Играч на мача" в срещата Септември - Лудогорец

Натанаел на български: След почивката видяхте истинския Лудогорец

Митов: Детински грешки, имахме едно хубаво полувреме

Димитър Димитров: Започнахме несериозно

Галчев: Младите ще растат с такива грешки като в този мач

Петричев: В плейофите ще се види кой е фаворит, обичаме напрежението

Първата част започна с предимство за Лудогорец в задържането на играта, но чисти положения така и нямаше. Септември действаше на контри и при една от тях се стигна до корнер за столичани в 7-та минута. Тогава след центрирането топката стигна до Петър Генчев пред вратарското поле и той с глава стреля на сантиметри над гредата.

Разградчани продължиха да задържат по-често топката, да опитват да обстрелват Янко Георгиев, но без особен успех. Момчетата на Димитър Димитров атакуваха постепенно, бавно и тромаво, като идеите им се разбиваха в завършващата фаза.

Джоди Лукоки, Вандерсон и Клаудиу Кешеру имаха интересни ситуации, но в последния момент или не успяваха да засекат топката добре, или ударите им бяха твърде слаби. В крайна сметка Георгиев не беше особено затруднен.

В 34-та минута имаше хубава възможност за "орлите", но Кешеру се засуети при един хубав извеждащ пас на Козмин Моци и не успя да се обърне навреме, като това помогна на вратаря да му избие топката.

В следващата атака Вандерсон беше изведен зад защитата на страхотна позиция, но явно беше изненадан от тази възможност и стреля прекалено слабо, без да затрудни дори малко Янко Георгиев.

Единствената сносна възможност за шампионите преди почивката беше за Марселиньо в 42-та минута. Тогава Сисиньо го намери перфектно с центриране в наказателното поле, но ударът с глава на бразилеца беше в тялото на Георгиев.

Всичко отиваше към логично нулево равенство, но в последната минута на първата част Септември нанесе изненадващ удар. В 45-та минута Ишмаел Байду нахлу опасно, топката стигна до Иван Тилев, който я разпредели за Крис Гади. Нападателят размина като малки гари Натанаел и Абел Анисе, стреля през краката на Моци и прати топката неспасяемо за Ренан - 1:0.

Така, изненадващо или не, почивката дойде при гол аванс на домакините от София. А след нея на терена имаше само един отбор. От лежерното и приспивно темпо на игра на Лудогорец от преди почивката нямаше и помен.

Шампионите започнаха да играят със скорост и фантазия, а тогава трудно някой може да ги спре у нас. Това изпита на гърба си и Септември. След два пропуска се стигна до 53-та минута, когато Клаудиу Кешеру се разписа след центриране на Натанаел, но попадението му беше отменено.

Още в следващата атака обаче резултатът беше изравнен. Тогава Кешеру центрира отляво на далечната греда, където Джоди Лукоки свали, но защитник на Септември неадекватно изчисти на крака на Натанаел. И бразилецът с мощна тупалка направи 1:1.

Само две минути след това обратът беше пълен. Пак Натанаел беше замесен, като пусна извеждащ пас за Лукоки, той пусна топката покрай неадекватния вратар Георгиев, който незнайно защото беше излязъл извън наказателното си поле да го пресреща. И холандецът с бърза крачка плъзна топката в мрежата за 2:1.

Веднага и след това имаше възможност и за трети гол в мрежата на столичани, но ударът на Сисиньо сам срещу вратаря този път беше спасен от Георгиев. Така Лудогорец изпусна да си реши двубоя в рамките само на три минути.

След това Септември рухна, шампионите се забавляваха и пропиляваха с лека ръка шансове. Но това не им влияеше така негативно, както когато изоставаха в резултата. Столични имаха епизодични изяви в предни редици, като при една от тях в 72-та минута Димитър Костадинов стреля силно от границата на наказателното поле, но Ренан улови.

Последва страхотен пропуск на Кешеру, който прехвърли вратаря на Септември, но от голлинията Петър Генчев изчисти. След това и Джоди Лукоки изпусна сам срещу вратаря, а пропуските се редуваха пред Янко Георгиев, който направи много слабо второ полувреме.

Лукоки беше най-активният и се подиграваше с противниковата отбрана. В крайна сметка неговото постоянство доведе и до асистенция за третото попадение. Това се случи в 85-та минута, когато той за пореден път направи смешен Васил Добрев и нахлу на метри от голлинията, този път подаде на Вандерсон и той с рамо вкара топката в мрежата за 3:1.

Остана време и за още едно попадение в края. Тогава Васил Добрев пак се изложи и подаде топката на Лукоки сам срещу вратаря. Холандецът прехвърли излезлия Янко Георгиев и направи резултата 4:1. При него приключи и двубоят.

И с този резултат шампионите продължиха да преследват лидера ЦСКА и битката на върха се очертава много завързана. Септември пък остава в долната половина на таблицата.

Ето и съставите на двата отбора:

Септември: Янко Георгиев, Борис Галчев, Васил Добрев, Георги Стоичков, Иван Тилев, Ишмаел Байду, Крис Гади, Мартин Тошев, Петър Генчев, Румен Трифонов, Янко Сандански;

Резерви: Стилиян Георгиев, Антони Иванов, Васил Калоянов, Димитър Костадинов, Жеан Патрик, Иван Стоянов, Стоян Предев;

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Натанаел, Сисиньо, Козмин Моци, Игор Пластун, Абел Анисе, Светослав Дяков, Марселиньо, Джоди Лукоки, Вандерсон, Клаудиу Кешеру;

Резерви: Хорхе Броун, Александър Василев, Георги Терзиев, Густаво Кампаняро, Жоао Пауло, Лукас Саша, Жуниор Кишада.