Локомотив Пловдив победи с 1:0 Баник Острава в контрола среща, играна в Турция.

Това бе втория успех на "черно-белите" в южната ни съседка. В първия си двубоя те се наложиха с 3:1 над Себаул (Баку).

Първата опасност в срещата се откри пред новия нападател на пловдивчани Анте Аралица. Хърватинът шутира, но вратарят на чехите спаси.

В 13-ата минута халфът на чехите Ирашек стреля от далечна дистанция, но горната греда спаси Илко Пиргов. Четири минути по-късно играчите на Бруно Акрапович поведоха в резултата, след като Флейман заби кълбото в собствената си врата.

През втората част локомотивци успешно парираха опитите на съперника да изравни резултата. В 64-ата минута Димо Бакалов не успя да засече отблизо топката, центрирана от Мохамед Муса.

В самия край на двубоя директор червен картон получи играч на Баник, ударил без топка Ивайло Марков. Това доведе до меле между играчите на двата тима, но съдията овладя ситуацията.

Още контроли:

В третия мач от международния футболен турнир "Петричка пролет" между отборите на Кариана Ерден и Струмска слава Радомир завърши с резултат 1:0.

Воденият от Емил Велев отбор на Спартак Плевен все повече набира скорост. Днес плевенчани победиха с 3:0 друг тим от Трета лига - Марек 1919 Дупница, като контролната среща се игра на базата на БФС в Бояна. /БТА