Ако все още имаше фенове, които вярваха, че интригата за титлата в Първа лига съществува, то най-вероятно и те са приключили с надеждите след изиграването на мачовете от 36-ия кръг на шампионата.

Лудогорец продължи безпогрешно, ЦСКА се издъни в Берое и увеличи на 10 точки пасива си, а Левски постигна важна победа на пустия "Георги Аспарухов".

В същото време интересни мачове предложиха и двубоите във Втората осмица, където вече е напълно ясно кои тимове ще играят в плейофите за седмо място и кои в тези за спасение.

Вижте всичко по-интересно от кръга в Първа лига:

Първа шестица

Левски - Верея 2:0

Пред празните трибуни на "Герена" "сините" записаха победа за самочувствие преди реванша за Купата на България с ЦСКА. Аутсайдерът в първите 6 Верея бе жертва на тима на Делио Роси, който победи с попадения на Холмар Ейолфсон и Роман Прохазка.

Играч на мача: Роман Прохазка

Отзивите:

Делио Роси: Мачът с ЦСКА ще започне от 0:0, не от 2:0

Прохазка: Не съм подписал още, трябва ни концентрация

Иван Вутов: Очаквана загуба, на играчите им е безинтересно

Ботев - Лудогорец 2:4

Малко по-късно в съботния ден Ботев и Лудогорец сътвориха голово шоу на Коматево - 6 гола и победа с 4:2 за шампионите. С гола си за 2:1 Клаудиу Кешеру изпревари Фернандо Каранга при голмайсторите. Колегата му в предни позиции Якуб Швиерчок също се разписа, както и Вандерсон и Игор Пластун. За Ботев Диого Кампош бе открит в 4-ата минута, а Милко Георгиев изравни за 2:2 в края на първото полувреме.

Берое - ЦСКА 1:1

ЦСКА знаеше, че само победа ще запази някакви шансове за титлата и всичко в Стара Загора започна добре, с гол на Станислав Манолев в 55-ата минута. Само 8 минути по-късно обаче Педро Еуженио изравни от дузпа и донесе точка за Берое.

Черно море - Славия 2:0

В Група А интригата до края е единствено кой измежду Славия и Черно море ще завърши първи. Е, двата тима се изправиха един срещу друг на стадион "Тича" и с голове на Марек Кузма и Георги Божилов "моряците" стигнаха до трите точки. Така двата тима се изравниха с по 40 точки. Георги Илиев пък стана шести по мачове в българския елит.

Пирин - Витоша Бистрица 2:2

Още един кръг и още един пропуснат шанс за Витоша да стигне до първата си победа в българския елит. А шансът сега изглеждаше наистина сериозен. Тимът от Бистрица изигра чудесен двубой, на два пъти повеждаше, но в крайна сметка отново стигна само до точки след гол на Флорент Боджадж за 2:2 в 78-ата минута.

Играч на мача: Стефан Христов

Отзивите:

Радуканов: Не става само с дух

Коце Ангелов: Нямаме право да вкара два гола и да не победим

​Стефан Христов: Дано Витоша играе така и в баражите

Група Б

В другата четворка интригата също е само затова кой ще е първи, и кой ще е трети. Иначе е ясно, че Септември и Локомотив Пловдив ще играят в баражите за седмо място, а Дунав и Етър в тези за оцеляване.

Дунав Русе - Етър Велико Търново 1:0

Именно вторите се срещнаха в неделната вечер, а гол на Васил Шопов в 25-ата минута донесе успеха за русенци, които по този начин изпревариха "виолетовите" с една точка.

Играч на мача: Васил Шопов

Отзивите:

Орачев: Нямам предпочитан съперник за баражите

Балъков: Жалко, но така или иначе Етър го очаква бараж

Васил Шопов: Играем за честта си, надявам се да се получи

Локомотив Пловдив - Септември /понеделник 20 часа, DIEMA SPORT, PLAY DIEMA XTRA)

На "Лаута" пък тази вечер Локомотив ще опита да победи Септември и да се изкачи на първото място в групата.