ЦСКА изпусна ценни точки при преследването на титлата в българското първенство. "Червените" допуснаха нулево равенство срещу Черно море в мача от 22-ия кръг на Първа лига на стадион "Българска армия".

Възпитаниците на Стамен Белчев диктуваха играта по време на целия двубой. Въпреки това не успяха да се разпишат във вратата на Благой Макенджиев, който от своя страна направи силен мач и с хубави изяви опази мрежата си чиста. Освен това стражът на варненци спечели и приза за Играч на мача.

Макенджиев заключи вратата на „моряците”, възнаградихте го

Така "армейците" се изравниха по точки с българския шампион Лудогорец като в момента имат 51 в актива си и заемат първото място в класирането. "Орлите" обаче са с мач по-малко като в понеделник гостуват на Ботев Пловдив. Черно море пък прибра важна точка, след като на старта на първенството допусна разгромна загуба с 1:4 от Берое. Тимът на Илиан Илиев обаче остава 8-и в класирането с 26 точки.

Илиан Илиев: Можем още, но и това е добре като резултат

През цялото първо полувреме “червените” оказваха сериозен натиск върху противника, но нямаше кой знае колко чисти положения и до гол така и не се стигна.

Първото по-опасна ситуация в срещата дойде в 6-ата минута. Кирил Десподов изведе блестящо Роланд Алберг зад защитата и стреля, но Благой Макенджиев спаси.

Стамен Белчев: Бяхме бавни и напрегнати

В 11-ата минута Атанас Зехиров запрати коварна топка към вратата на Витаутас Черниаускас. Стражът на "червените" обаче реагира и извади кълбото в корнер.

В 15-ата минута останаха съмнения за дузпа. Чорбаджийски задържа с ръка и подпря с коляно Мариян Огнянов в наказателното поле, но главният съдия Ангел Ангелов остави играта да продължи.

В 19-ата минута Фернандо Каранга бе изведен зад отбраната на "моряците" с пас на Божидар Чорбаджийски и напредна в наказателното поле. Впоследствие бразилският нападател опита да върне към Роланд Алберг, но подаването му бе пресечено.

Макенджиев: Ще направим труден живота на грандовете

Секунди по-късно Рафаел Енрике се пробва с удар от далечна дистанция, но топката попадна право в ръцете на Макенджиев.

В 23-ата минута Жеферсон центрира в наказателното поле. Фернандо Каранга надскочи Цветков и засече с глава, но отново далеч от целта.

В 35-ата  минута изчистена топка от Благой Макенджиев се озова право на крака на Тиаго Родригес, който отправи силен шут от движение към вратата на съперника, но встрани от целта.

Две минути преди края на полувремето центрирана топка попадна право в краката на Александър Цветков, но той се засуети и кълбото му бе отнето.

През второто полувреме атаките на “червените” продължиха.

В 59-ата минута Десподов изведе блестящо Фернандо Каранга зад защитата, но бразилецът си поведе дълго топката, а Благой Макенджиев излезе навреме, за да спаси.

15-ина минути пред края на редовните 90 минути Десподов бе изпуснат в наказателното поле, но отблизо стреля високо над вратата.

“Моряците” изпуснаха отлична възможност в 80-ата минута. След центриране от фаул и рикошет топката опасно летеше към десния ъгъл на вратата на Черниаускас, но вратарят на домакините се хвърли самоотвержено, за да спаси.

Поредно опасно положение на сметката на “армейците” бе пропиляно от Десподов. Каранга проби отдясно, а след това върна към съотборника си. Ударът на Десподов обаче бе прекалено слаб и Макенджиев лови.

Минута преди края на редовното време Десподов проби отдясно и пусна към връхлитащия в наказателното поле Каранга, който успя да стигне до топката и да стреля, но кълбото се отклони в главата на Макенджиев.

Единоборство между Александър Цветков и Кирил Десподов в 90-ата предизвика известни съмнения дали има нарушение на защитника на "моряците". Повторението обаче показа, че Цветков е играл с топката.

Секунди преди последния съдийски сигнал Божидар Чорбаджийски отново изпусна да промуши топката в мрежата на Макенджиев. Кирил Десподов центрира от пряк свободен удар. Защитникът на "червените" се откъсна от защитата и трябваше единствено да подложи крака си, но изпусна момента.

Вижте стартовите 11 на двата тима:

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 11. Станислав Манолев, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров, 3. Жеферсон, 16. Раул Лое, 20. Тиаго Родригес, 19. Кирил Десподов, 10. Роланд Алберг, 17. Рафаел Енрике, 9. Фернандо Каранга

Черно море: 88. Благой Макенджиев, 6. Александър Цветков, 10. Радослав Василев, 16. Петър Витанов, 17. Мартин Костадинов, 18. Атанас Зехиров, 21. Георги Илиев, 22. Мариян Огнянов, 27. Даниел Димов, 29. Марек Кузма, 97. Николай Минков