Етър загуби с 0:3 от втория в първенството на Словения - Олимпия (Любляна). Двубоят в Белек бе и последната контрола на "виолетовите" в Турция, като утре тимът се прибира в България.

В 8-ата минута Даниел Младенов центрира отляво от фаул и Стефан Неделчев стреля отблизо, но вратарят на съперника успя да улови. Словенците също имаха възможности, но вратарят Христо Иванов се справи. Удари на Батрович и Туркуш за двата тима минаха покрай гредите.

Олимпия поведе още в първите секунди след почивката, като след пробив отляво Леон Бенко откри - 1:0.

В 62-ата минута Аласана Мане изведе в дълбочина Дани Младенов, който бе съборен. Чавдар Ивайлов стреля от фаула, но защитата изби. Пет минути по-късно обаче Капун бе намерен в пеналта непокрит в добра позиция и със силен удар направи 2:0.

Девет смени наведнъж направи в 70-ата минута Красимир Балъков. Пет минути преди края "болярите" получиха и трети гол - Мишкич центрира от фаул и Леон Бенко с глава прати топката в мрежата за крайното 3:0.

Така в общо петте си контроли досега Етър има 2 победи, 1 равенство и 2 загуби, а на 10 февруари на стадион "Ивайло" от 14 ч. е и последната проверка срещу Литекс./БТА