ЦСКА победи Левски с 1:0 във вечното дерби при юношите, родени през 2001 година. Победното попадения за „армейците“ реализира Андрей Йорданов след брилянтно изпълнение на пряк свободен удар 6 минути преди края на двубоя.

През първото полувреме възможности за откриване на резултата почти липсваха. Минути преди почивката вратарят на ЦСКА Кристиян Сотиров се намеси отлично при две ситуации на гостите от Левски и запази мрежата си суха.

След подновяването на играта ЦСКА беше отборът, който по-силно желаеше победата. Огнян Николов удари напречната греда, а удар на Асен Дончев от дистанция мина на сантиметри от страничния стълб. Николов и Дончев имаха по още една добра възможност, но вратарят на Левски се намеси решително при двете положения.

Минути преди да отбележи за 1:0 Андрей Йорданов пробва късмета си от дистанция, но топката мина до гредата. Така ЦСКА постигна успех над вечния съперник, а веднага след края на мача на "Царско село" армейците отпразнуваха бурно радостта си.

ЦСКА U16 - Левски U16 1:0

Голмайстор: Андрей Йорданов