Навръх своя 102-и рожден ден, Берое зарадва феновете си с победа с 1:0 над градския съперник Верея в мач от 33-ия кръг в Първа лига.

Борислав Цонев реализира единствения гол за "зелените", които с оглед на показаното на терена заслужено стигнаха до успеха.

Така и в четирите дербита на Стара Загора през сезона, Верея не успя да реализира дори гол, губейки три пъти с 0:1 и веднъж с 0:3.

Най-опасното положение за Верея в двубоя дойде още във 2-ата минута, когато Илиян Йорданов подаде с пета назад към Милен Танев, а неговият изстрел по земята нацели гредата и мина пред голлинията.

Постепенно Берое овладя ситуацията на терена, но това не се изразяваше в особени възможности за гол. Такива все пак имаше пред Мартин Камбуров и Матеус Леони, чието центриране не бе засечено от никой.

През второто полувреме рожденикът усили натиска като на няколко пъти Камбуров действа отлично в наказателното поле, но липсваше кой да засече последното подаване.

Голът все пак дойде в 70-ата минута, когато влезлият като резерва Карлос Охене напредна с топката и подаде хитро към Борислав Цонев, който майсторски пусна топката под плонжа на Цинцарски.

Така Берое сложи край на негативната серия от три мача без победа и вече има 58 точки, на 2 зад третия Левски. Верея е шести с 36.