Берое записа втора поредна победа след подновяването на битката в Първа лига. Момчетата на Александър Томаш направиха пълен обрат при домакинството си от 22-ия кръг на Етър Велико Търново – 2:1. „Болярите“ поведоха след 12 минути игра с попадение на капитана си Георги Сърмов, а до края на първата част Иван Бандаловски и Педро Еуженио се разписаха, за да обърнат събитията в полза на заралии.

Двата състава спретнаха много атрактивен и отворен мач на стадион „Берое“. Двубоят бе изпъстрен с интригуващи мигове, а на финала старозагорци се поздравиха с трите точки и с втори успех над този съперник в рамките на настоящата кампания.

Берое събра актив от 40 пункта на четвъртата позиция, а Етър е 13-и с 19.

Срещата започна с минута мълчание в памет на без време напусналите ни знакови бивши футболисти Павел Панов и Георги Марков.

Първото полувреме премина при много високи темпо, а положения се редяха и пред двете врати. Зрителите станаха свидетели на три попадения, две от които, дошли след статични положения, както и на още куп любопитни ситуации, при които обаче вратарите и защитите пред тях се справиха безупречно.

Първата по-интересна ситуация бе в полза на великотърновци, които във втората минута атакуваха чрез Румен Руменов, който стреля от около 22 метра. Душан Перниш обаче показа добър поглед върху играта и реагира чудесно. Две минути след това Матеус Леони овладя превъзходен пас отляво, спря си добре и без да се бави шутира. Топката летеше към долния десен ъгъл на Денис Гргич, който обаче улови мигновено.

„Болярите“ поведоха след 12 минути игра. Спечелили си корнер отдясно по атаката, Димо Атанасов центрира при близката греда, където Венци Василев отклони с глава, след това Милен Желев изпусна Георги Сърмов и така капитанът на „болярите“ насочи неспасяемо топката в мрежата на Душан Перниш за 1:0.

Добър шанс се откри пред Мартин Камбуров след четвърт час игра, но нападателят бе добре блокиран. В 25-ата минута опитният Камбуров получи много хубав пас, при който обаче бе маркирана засада. Останаха известни съмнения в коректността на решението на страничния рефер. При ответната атака Батрович можеше да увеличи аванса за гостите, но Перниш се намеси своевременно и отрази.

Страхотна грешка допуснаха беройци в 26-ата минута, когато Перниш разигра с Карлос Охене, който впоследствие му върна. Именно в този момент изненадващо изскочи Самб Бадара, който открадна топката и можеше да се разпише. Късметът обаче покри домакините и те успяха да реагират бързо и да предотвратят нов гол в мрежата си.

Две минути по-късно момчетата на Александър Томаш изравниха. След изпълнение на фаул отляво по атаката, Педро Еуженио центрира към далечната греда, където Иван Бандаловски бе оставен непокрит и с глава направи 1:1.

Ново статично положение в 36-ата минута повиши напрежението пред вратата на „болярите“. След изпълнението на фаула, Камбуров отигра с глава, след това топката попадна в Педро Еуженио, който чакаше отляво в наказателното поле и отправи мощен изстрел. Последва изчистване в корнер, след който Денис Гргич блесна с марково спасяване.

В 38-ата минута Антон Карачанаков и Мартин Райнов взаимодействаха чудесно. Капитанът изстреля мощно топката, но тя профуча на сантиметри покрай левия стълб.

В продължението на първата част Берое направи пълен обрат. Мартин Камбуров свали с глава към Педро Еуженио. Той укроти топката с левия крак в дъгата на пеналта и с топовен изстрел по земя направи 2:1.

След почивката наложилата се тенденция през първите 45 минути се запази, като заралии бяха малко по-активни. А първата по-опасна ситуация този път бе пред вратата на „виолетовите“. Боби Цонев пусна пас на Антон Карачанаков, който центрира отдясно. Денис Гргич изби под напречната греда, като последва добавка на Мартин Камбуров с глава. Стражът на Етър обаче изпъкна с нова отлична намеса.

Малко след това Педро Еуженио получи хубав пас, но атаката бе спряна заради засада. Играчът на заралии протесира срещу коректността на решението на рефера.

В 62-ата минута футболист на Етър стреля, а топката се отби в прилепената до тялото ръка на намиращия се в пеналта Иван Иванов. Съдията даде знак играта да продължи. Четири минути след това Карлос Охене бе чудесно изведен на стрелкова позиция, но ударът му по диагонал излезе в аут.

В заключителните минути Бадара стреля, но не успя да придаде достатъчна сила на удара си и така топката се оказа лесна плячка за Перниш.

БЕРОЕ - ЕТЪР ВЕЛИКО ТЪРНОВО 2:1

0:1 Георги Сърмов 12'

1:1 Иван Бандаловски 28'

2:1 Педро Еуженио 45+1'