Младежкият национален отбор на България стартира с неуспех участието си в квалификациите за Европейското първенство в Италия. Момчетата на Антони Здравков стартираха кампанията си в Стара Загора на стадион "Трейс Арена" срещу тима на Люксембург и допуснаха поражение с 0:1. "Лъвчетата" бяха без шест титуляри в състава.

Победното попадение за гостите дойде в последната 90-а минута, когато Тинели с далечен удар наказа българския тим. Така гостите, които стартираха квалификациите с две поражения от Казахстан и Словения заисаха първия си успех, а нашите национали стартираха със загуба.

Българският национален отбор игра с настроение през първото полувреме и създаде няколко опасности пред вратата на Руле, но така и голове не паднаха. Тонислав Йорданов създаде едно от най-чистите положения пред вратата на Люксембург, но не сполучи. Гостите имаха положение в 25-ата минута, когато Еверт изкочи очи в очи с вратаря Василев, но българският вратар се справи със ситуацията.

През втората част "трикольорите" опитаха да надвият съперника си, но това не се получи, като за сметка на това Люксембург ни наказа в края на двубоя.

Следващата среща на националите е с Казахстан на 6 октомври.

Как се разви мача:

1- Начало на мача

16 - Шут на Илия Димитров попадна в гърба на съперник и се озова в ръцете на Руле

20 - Александър Георгиев отправи хубав удар към вратата на Русе, но той се справи със ситуацията пред вратата си

25 - Грешка на Петко Христов позволи на Еверт да излезе очи в очи с Василев, който парира перфектно удара на футболиста на Люксембург

44 - Удар на Тонислав Йорданов от пряк свободен удар на около 20-ина метра от вратата на Руле, премина на сантиметри от страничната греда.

45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме

50 - Удар на Генчев е париран от бранителите на съперника

56 - Тонислав Йорданов опита да прехвърли излезлия напред Руле, но не намери целта, след като топката излезе в аут

57 - Удар на Александър Георгиев беше спасен с вещина от Руле

87 - Удар на Муратович беше уловен от Василев

90 - Гол за Люксембург. Силен далечен удар на Тинели се отклони от бранител на България , удари гредата на българската врата и влезе в мрежата