Съперниците на България в световните квалификации Холандия и Люксембург записаха победи в контролни срещи.

Холандците разгромиха гостуващия Кот Д'Ивоар с 5:0 (3:0) в Ротердам.

Джоел Велтман се разписа два пъти, а Ариен Робен и Винсънт Янсен добавиха по гол и асистенция. Дейви Клаасен също вкара, като направи резултата 3:0 още в 36-ата минута и до голяма степен предреши крайния победител.

Това беше втори мач на "лалетата" под ръководството на Дик Адвокаат, който стартира повторното си завръщане на кормилото на отбора с успех с 2:1 над Мароко в края на май.

Състав на Холандия: Силесен, Велтман, Мартинс Инди, Тете, Робен (78-Промес), Строотман (84-Рамселаар), Блинд, Прьопер (64-Вайналдум), Клаасен (70-Снайдер), Депай (77-Бергхайс), Янсен (77-Дост).

Люксембург пък обърна гостуващия Албания с 2:1. Давид Турпел и Кевин Малже реализираха два бързи гола в средата на второто полувреме, след като албанците бяха отличи чрез Одисе Роши в 53-ата минута.

Състав на Люксембург: Шон, Малже, Филипс (53-Делгадо), Янс, Махмутович (85-Йениш), Мартинс Перейра, Бонер (61-Себастиен Тил), Родригес, Бенси (81-Герсон), Турпел (90-Островски), Венсан Тил (73-Девил).

Холандия приема в петък Люксембург в среща от шестия кръг на световните квалификации от група "А", в която лидер е Франция с 13 точки, пред Швеция с 10, България с 9, Холандия със 7, Беларус с 2 и Люксембург с 1 точка./БТА