България загуби с 0:1 домакинството на Босна и Херцеговина в контролната среща, която се игра пред около 2200 зрители на „Лудогорец Арена“. Васил Божиков си отбеляза автогол в 20-та минута, който направи разликата в срещата. Мачът в Разград бе първият на националния отбор извън столица след повече от 10 години.

България започна мача в схема 3-5-2. На вратата бе Пламен Илиев, а в защита действаха Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров и Васил Божиков. Халф-бекове бяха Михаил Александров (отляво) и Петър Занев (отдясно). Вътрешни полузащитници бяха Георги Костадинов, Ивайло Чочев и Георги Миланов, а в атака Спас Делев и Ивелин Попов.

Първата опасност в мача бе създадена пред вратата на Босна и Херцеговина в 12-та минута.  Георги Миланов центрира от корнер в наказателното поле, където Шехич излезе неразчетено. Ивайло Чочев изпревари вратаря на Босна и стреля с глава, но над напречната греда в аут.  Три минути по-късно Спас Делев центрира от фаул в наказателното поле на Босна, където Георги Костадинов не успя добре да стреля с глава, а топката излезе в корнер от главата на Ермин Бичакчич. В 16-та минута Ивелин Попов пусна много добър пас към Спас Делев, който стреля и топката се спря в десния стълб на вратата на Шехич. При подаването на Попов към Делев бе маркирана засада.

Босна и Херцеговина поведе в резултата в 20-та минута.  Един Джеко подаде към Кенан Кодро, който продължи към Харис Дулиевич. Дулиевич подаде към Сеад Колашинац, който центрира остро в наказателното поле на България, където Кодро стреля, топката се отклони от тялото на Васил Божиков и влетя във вратата на Пламен Илиев.

България пропусна добра възможност да изравни резултата в 24-та минута. Спас Делев преодоля двама футболисти и подаде към Ивелин Попов, който продължи към Георги Миланов. Футболистът на ЦСКА Москва бе изведен на отлична позиция в наказателното поле на Босна. Миланов стреля, но Колашинац блокира удара му и топката излезе в корнер.

Кенан Кодро отправи тежък удар в 25-та минута, но Николай Бодуров успя да го блокира.

Най-чистото положение за България през първото полувреме бе в 27-та минута, когато Михаил Александров бе изведен сам срещу Ибрахим Шехич, но вратарят на Босна успя да спаси удара му.

Ивелин Попов се опита да изненада Ибрахим Шехич с удар от дистанция от фаул в 32-та минута, но вратарят на Босна успя да спаси.

Михаил Александров отправи нов хубав удар в 38-та минута, но Шехич се намеси решително и спаси.

Кенан Кодро излезе сам срещу Пламен Илиев в 41-та минута. Кодро стреля, а топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Илиев.

Миралем Пянич центрира от фаул в наказателното поле на България в 63-та минута, където Ермин Бичакчич се опита да стреля с глава, но не успя да насочи топката и тя излезе в аут.

Две минути по-късно Божидар Чорбаджийски пусна извеждащ пас към Кирил Десподов, който стреля, но Ибрахим Шехич спаси.

След центриране от корнер в наказателното поле на Босна в 75-та минута, Васил Божиков надскочи Бичакчич и стреля с глава, но в аут.

Самир Мемишевич центрира в наказателното поле на България в 84-та минута, където Пламен Илиев не се намеси и пропусна топката, която стигна до Дени Милошевич, който стреля, но след това българският вратар успя да спаси.

След центриране от корнер в наказателното поле на Босна в 86-та минута, топката се удари в гърба на Симеон Славчев, а след това се спря в десния стълб на вратата на Шехич. След това Мартин Райнов игра с ръка в наказателното поле на Босна и съдията Франсоа Летешие показа втори жълт картон на халфа. По този начин България завърши мача с човек по-малко.

Следващата контрола на България е в понеделник от 19 часа срещу Казахстан в Унгария.

България: 13. Пламен Илиев – 15. Васил Божиков, 5. Николай Бодуров, 4. Божидар Чорбаджийски, 3. Петър Занев – 18. Ивайло Чочев, 14. Георги Костадинов – 7. Михаил Александров, 10. Ивелин Попов (к), 17. Георги Миланов – 9. Спас Делев /резерви: 1. Божидар Митрев, 2. Страхил Попов, 6. Симеон Славчев, 8. Тодор Неделев, 11. Станислав Манолев, 12. Камен Хаджиев, 19. Кирил Десподов, 20. Цветомир Панов, 21. Иван Минчев, 22. Мартин Райнов, 23. Радослав Кирилов/, старши треньор: Петър Хубчев

Босна и Херцеговина: 12. Ибрахим Шехич – 2. Самир Мемишевич, 3. Ермин Бичакчич, 17. Ервин Зуканович, 5. Сеад Колашинац – 7. Мухамед Бешич, 21. Елвис Шарич, 10. Миралем Пянич, 18. Кенан Кодро – 11. Един Джеко, 9. Харис Дулиевич /резерви: 22. Кенан Пирич, 1. Ведран Кьосевски, 6. Огниен Враниеш, 15. Тони Сунич, 13. Гойко Чимирот, 8. Харис Медуджанин, 19. Един Вишчь, 23. Дени Милошевич, 16. Рияд Баич, 20. Горан Закарич, 14. Смаил Превляк/, старши треньор: Роберт Просинечки

Стадион: "Лудогорец Арена"