Юношеският национален отбор на България (родени 2000 г) победи с 4:2 (0:2) връстниците си от Армения и във втората контролна среща, която се игра днес на Националната футболна база в Бояна. Преди два дни българите постигнаха победа с 2:1.

Юношеските национали надвиха Армения в контрола

Днес те стартираха доста отпуснато и до 5-ата минута изоставаха с 0:2, но след това воденият от Ангел Стойков тим направи пълен обрат и спечели втората си контрола с Армения.

Гостите стартираха отлично мача като успяха бързо до поведат с 2:0. Още в 34 секунда Мартин Григорян изведе Армения напред след колективно невнимание в защитата на България, а Валентин Антов не успя да изчисти топката при центриране от ляво. Четири минути по-късно арменците стигнаха до втори гол. Ерик Азизян шутира силно по диагонала за да преодолее вратаря Ангелов.

Едва в края на първата част нашите намериха верния ритъм, но причина за това беше и принудителното напускане на терена на плеймейкъра Стефан Гаврилов. 0:2 обаче се запази до края на първата част.

Второто полувреме започна с неспирни атаки на нашите и те изтърваха три чисти гола преди да намалят. С пропуски се отличиха Кун Теменужков на два пъти и Кристиян Добрев, който е с година по-малък, веднъж. Логичното след българския натиск се случи. Никола Борисов намали разликата в резултата в 56-ата минута със силен шут по земя, след като топката беше центрирана от корнер от дясно. Четири минути по-късно Хюсеин Кельовлуев изравни. Футболистът на Лудогорец с плонж с глава засече топката в мрежата след превъзходно центриране отдясно.

В 72-ата минута влезлият като резерва Денислав Станчев осъществи пълния обрат с плътен удар по земята и лек рикошет в тялото на съперник. Крайното 4:2 оформи отново Станчев вече в добавеното време след индивидуална акция на Теменужков. Нападателят на Лийдс излезе сам срещу вратаря на арменците, но не успя първоначално да го преодолее с дрибъл. Той върна от аутлинията към играча на Верея и той не сгреши отблизо.

България U18: Стилиян Ангелов, Мартин Дичев, Никола Борисов, Иво Димитров, Валентин Антов, Стефан Гаврилов (25- Тихомир Димитров), Емануил Личев, Кристиан Добрев (69-Иван Йорданов), Хюсеин Кельовлуев (70-Денислав Станчев), Божидар Чуканов, Джошкун Теменужков.