Тимът на Норвегия е големият победител в нашата група 3 в дивизия С на турнира Лигата на Нациите. Скандинавците имаха нужда от успех над Кипър в Никозия в последния кръг и я взеха, при това с впечатляваща лекота.

Момчетата на Ларс Лагербак надделяха с 2:0 и веха така необходимите им три точки, изпреварвайки тима на България. А "лъвовете" им помогнаха, като не успяха да вземат задължителния успех над Словения в София и интригата умря.

Норвежците решиха всичко с две попадения на Ола Камара в края на първото и началото на второто полувреме. В края на мача Валентинос Сиелис от състава на Кипър си изкара директен червен картон и на практика беше сложена точка на спора. В последната минута и Мохамед Елюнуси от състава на гостите беше изгонен, но това беше вече само за статистиката.

Още от самото начало скандинавците наложиха темпото си. Това обаче не се изрази в множество опасни удари към вратаря на домакините. Те на свой ред търсеха своите шансове на контраатака, но твърде безрезултатно.

Но по-чистите положения пред вратата на кипърците зачестиха след 25-та минута, когато Омар Елабделауи и Маркус Хенриксен изпуснаха страхотни ситуации. В 32-та минута изстрел на Мохамед Елюнуси от чиста позиция мина на сантиметри над вратата.

Нямаше обаче какво да спаси домакините в 36-та минута. Тогава страхотен 30-метров пас намери Омар Елабделауи в наказателното поле, той свали топката с глава за Ола Камара и за него остана да я ритне в мрежата за 1:0.

При този резултат дойде и почивката. А веднага след нея всичко умря като интрига. В 48-та минута Оле Селнес центрира страхотно от корнер и намери на далечната греда Ола Камара, който пак от изгодната позиция беше безпощаден за 2:0.

До края на мача норвежците се забавляваха и търсеха дори и трети гол. Оле Селнес, Александър Сорлот, Омар Елабделауи и Ола Камара изпуснаха да направят резултата класически. Кипърците бяха в нокдаун, от който просто не знаеха как да излязат.

Последната горчива глътка от тази чаша за тях беше директният червен картон на Валентинос Сиелис в 80-та минута, когато абсолютно всичко приключи. Александър Сорлот изпусна пак в последните секунди, а в края на редовното време Мохамед Елюнуси си изкара наивен втори жълт картон от състава на Норвегия и всичко приключи в този мач.

С тази победа Норвегия окупира първото място в класирането със своите 13 точки от 18 възможни, докато Кипър остава трети с 5. България завърши на второто място с 11 пункта, докато на дъното остана Словения с 3 от три хикса.