Българският национален отбор за младежи до 21 години отстъпи с 0:1 на Гърция в контролна среща, играна на терен на Националната футболна база в Бояна.

Преди три дни България спечели с 1:0 срещу Грузия отново в приятелска среща, но днес не успя да реализира попадение във вратата на южните ни съседи.

Гръцките национали, повечето част от именити отбори от елита на местното първенство, държаха инициативата и имаха повече атаки, затова логично стигнаха до победния гол.

Като цяло обаче липсваха чисти ситуации пред двете врати. В 17-та минута футболистът на Олимпиакос Манхатис отправи опасен удар към вратата на България, а в края на първото полувреме Антонио Вутов бе в основата на интересна българска атака, която обаче не завърши с опасност.

Резултатът бе открит в 48-та минута от Анастасиос, а това се оказа и единственото попадение в мача.