България загуби от Босна и Херцеговина с 0:1 в контролна футболна среща, играна на "Лудогорец Арена" в Разград. Автогол на Васил Божиков в 20-а минута се оказа единственото попадение в мача и то донесе успеха на гостите.

Българите завършиха с намален състав след червен картон на резервата Мартин Райнов, който успя да си изкара два жълти картона за 25 минути на терена и напусна преждевременно игрището.

Българският отбор имаше териториално превъзходство през първото полувреме и привидно диктуваше темпото, но трудно създаваха голови ситуации. Гостите, в чиито редици се отличаваха имената на Един Джеко от Рома и Миралем Пянич от Ювентус, поведоха още с първата си по-сериозна атака.

Попадението падна в 20-а минута, когато Колашинац центрира остро от ляво, Кодро засече топката и след рикошет в тялото на Васил Божиков влезе в мрежата - 0:1. Последваха добри атаки за България, но вратарят на Босна Ибрахим Шехич се намеси умело след удари на Георги Миланов и Михаил Александров.

Четири минути преди почивката Кенан Кодро направи фрапантен пропуск, след като получи топката от дясно, но от 4-5 метра прати топката в аут. След почивката и двата отбора свалиха оборотите и интересните моменти пред двете врати на практика липсваха.

В 63-а минута селекционерът Петър Хубчев пусна в игра Кирил Десподов, Мартин Райнов и Симеон Славчев и веднага след това българите организираха опасна атака, завършила с удар на Десподов, но вратарят Шехич спаси.

В 88-а минута Мартин Райнов опита да вкара топката с ръка, за което получи втори жълт и съответно червен картон.