Юношеският национален отбор на България до 18 години победи връстниците си от Украйна с класическото 3:0 в контролна среща играна на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Точни за успеха на "трикольорите" бяха Ангелов и Галчев, а Дмитро Шамиш си вкара автогол.

България U18 срещу Украйна U18

източник: Валентин Грънчаров

Още в 8-ата минута на двубоя Хамуд получи жълт картон за симулация, след като падна в наказателното поле на съперника. В 41-ата минута опасен удар на Димитър Тонев накара вратаря на гостите да спасява. Така двата тима се оттеглиха на почивка при 0:0.

В 65-ата минута България откри резултата. Ангелов беше изведен сам срещу вратаря и плъзна топката покрай него. В 86-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар, влезлият като резерва Шамиш от Украйна си отбеляза автогол, а две минути по-късно Патрик-Габриел Галчев простреля вратаря от фаул, за да фиксира и крайния резултат.

Ето и на какви стартови състави заложиха двамата селекционери:

България: Исмет Кисьо, Тодор Петков, Димитър Балинов, Ияд Хамуд (46-Денислав Ангелов), Александър Тодоров, Мартин Петков (71-Патрик-Габриел Галчев), Владимир Николов, Димитър Тонев (70-Йоан Бауренски), Филип Кръстев, Димитър Пройчев, Ивайло Панов

Селекционер: Ангел Стойков

Ангел Стойков

Украйна: Валентин Моргун, Викентий Волошин, Костиантин Хуров, Роман Бодниа, Манксин Завгородний, Иван Литвиненко, Тимофий Калинчук, Владислав Мудряк, Роман Якуба, Андрий Чирук, Микола Ярош

Селекционер: Олег Кузенцов