Юношеският национален отбор на България (родени 2001) стартира с поражение 0:3 (0:1) от Украйна в Европейските квалификации за юноши до 17 години в група 11. В другата среща по-рано днес Република Ирландия разгроми Азербайджан с 6:0.

В следващата среща в петък българите ще играят с Република Ирландия, а украинците ще срещнат Азербайджан.

Гостите от Украйна напълно заслужено победиха, след като показаха малко по-смислена и подредена игра, а и не паднаха духом от факта, че останаха още в 27-ата минута с десет души заради червен картон на Денис Пидрушни. Викентий Волошин откри резултата в 38-ата минута, а след почивката още два гола във вратата добавиха Михайло Мудрик и Данило Сикан.

Преди почивката доста активно се включи нападателят на Шефилд Уензди Ияд Хамуд, който незнайно защо беше поставен като централен полузащитник. Въпреки това нисичкият пловдивчанин създаде една доста добра ситуация за гол, а и самият той се размина с едно попадение. В 29-ата минута нашите искаха дузпа за нарушение срещу Мартин Минчев, но съдията не видя такова.

В 38-ата минута вратарят Иван Дичевски пусна нелеп гол, след като не успя да се ориентира при далечен удар и кълбото се спря зад гърба му след удар от близо 30 метра. До края на първото полувреме Кирил Янакиев имаше една добра ситуация, но стреля встрани от вратата.

В началото на второто полувреме пред отбора на България имаше две добри ситуации, но вратарят Анатолий Трубин спаси шутовете на Мартин Минчев и на Габриел Земярски. В 47-ата минута украинската селекция стигна до втори гол. Изритана далечна топка не беше посрещната както трябва от нашите централни защитници, които въпреки численото си превъзходство позволиха на Иван Дероган да овладее топката и да я пусне зад гърба им на нахлуващия Мудрик, който я овладя и по диагонала вкара за 0:2.

След този гол настъпи сериозна дезорганизация в нашия състав за дълъг период от време, а гостите можеха да вкарат още един гол. В 68-ата минута Украйна стигна до трети гол, който беше аналогичен като разиграване на втория, а този път от лявата страна на атаката на гостите се озова Сикан, който прокара топката под Дичевски.
До края на мача България имаше 2-3 добри възможности, но се видя, че нашите футболисти имат сериозен проблем с концентрацията пред гола.

Състав на България: Иван Дичевски, Даниел Стоянов, Томислав Папазов, Димитър Р. Балинов, Габриел Земярски, Йоан Бауренски, Кирил Янакиев (53- Иван Василев), Владимир Николов (57- Станислав Шопов), Андрей Йорданов, Ияд Хамуд (59- Християн Фоти), Мартин Минчев