Юношеският национален отбор на България до 19 години (набор 1999 г.) загуби от Сърбия U19 с 0:1 в първата от двете контроли между двата тима, която се проведе в Симитли. Единственото попадение в срещата бе дело на Деян Йовелич, който беше точен в 37-та минута.

Националите можеха да открият резултата още в 5-ата минута, но изстрелът на Атанас Кабов от пряк свободен удар мина на метър над вратата, пазена от Чупич.

В 14-ата минута гостите организираха бърза атака отляво. Николич напредна и стреля от границата на наказателното поле, но не намери очертанията на вратата. Малко по-късно стражът на Левски Шейтанов трябваше да се намесва, след като отрази изстрела на Йованович от пряк свободен удар.

В 37-ата минута гостите откриха резултата чрез Йовелич. Нападателят на Цървена звезда се възползва от отлично центриране на Йованович и с глава прати топката в мрежата, след като бе оставен непокрит.

В края на първата част Кабов преодоля няколко противници и подаде към Станислав Иванов, но капитанът на България не успя да изведе съотборника си очи в очи с вратаря на Сърбия.

В 60-ата минута Кабов бе близо до гола, след като се освободи от двама бранители, напредна и стреля, но топката рикошира от тялото на противник и излезе в ъглов удар.

Три минути по-късно Жилов се озова на стрелкова позиция след отлична атака по левия фланг, но неговият удар бе блокиран, а топката достигна до Кабов. Халфът на Ботев (Враца) се справи с противник и стреля с левия крак от 20 метра, но вратарят на Сърбия запази мрежата си суха.

Гостите завършиха срещата с 10 души, след като резервата Радулович получи червен картон в заключителните минути.

Следващата контрола ще се състои на 8 март, четвъртък от 10:30 часа отново в Симитли.

Проверките са част от подготовката на тима за Елитния квалификационен кръг за Евро 2018. В групата на българите са още тимовете на Испания, Франция и Белгия. Испания ще бъде домакин на двубоите, които ще се проведат на 21, 24 и 27 март в Бенидорм и Алкой.

състави
България U19: Димитър Шейтанов, Борислав Вакадинов, Тихомир Димитров (46-Стефан Гаврилов), Архан Исуф, Валентин Антов, Иван Турицов, Атанас Кабов, Доменик Янков (46-Здравко Жилов), Тони Иванов (61-Георги Георгиев), Емил Янчев (83-Никола Гавов), Станислав Иванов

Сърбия U19: Чупич, Величкович, Митрович, Мишкович, Веселинович, Бошняк, Лучич (58-Максимович), Дордевич (58-Вукманович), Йовелич (68-Радулович), Николич (85-Кочич), Йованович (68-Брадонич)/БТА