Националният отбор на България до 18 г. победи с 2:1 Армения в контролна среща, играна на Националната футболна база “Бояна“.

Мачът започна със силен натиск на България. В 19-ата минута Мартин Минчев откри след солова акция. В 30-ата минута Армения изравни чрез Мартин Григорян. Минута преди края на първата част бе отсъдена дузпа, която Преслав Боруков реализира за крайното 2:1.

В четвъртък, 12 април, от 11:00 ч. двата отбора ще се срещнат във втора контрола, която ще се проведе отново на Националната футболна база „Бояна“.

България до 18 г.: Иванов, Гиргинов (53-Дичев), Груев, Чуканов (53-И.Димитров), Гаврилов (53-Личев), Боруков (85-Йорданов), Добрев, Митев, Т. Димитров (53-Борисов), Минчев (85-Станчев), Попов (53-Теменужков). Селекционер: Ангел Стойков