Националният отбор на България до 17-годишна възраст регистрира второ поражение по време на Европейското първенство в Израел. „Лъвчетата“ преклониха глава пред многомилионната селекция на Франция с 0:4. Резултатът беше 0:2 до 84-ата минута, когато Роберто Райчев получи жълт картон, но в последвалите минути „петлите“ вкараха други две попадения.

През първата част Матис Тил реализира на два пъти (29 и 43), а вратарят ни Алекс Божев направи още редица спасявания в Рамат Ган. След изгонването на Райчев пък Айман Айки се разписа, а след него Уарен Емери оформи крайния резултат в срещата.

Така България няма да има шанс да продължи напред в европейската надпревара в тази изключително тежка група, ала селекцията на Йордан Петков за пореден път показа стойностни неща в играта си. България и Полша заемат третото и четвъртото място в групата с нулев актив, докато Франция и Нидерландия са на първите две места с шест точки.

Французите стартираха доста по-дейно от нашите "лъвчета", които се бранеха доста  добре в началните минути. В шестата Роберто Райчев даде спорен пас към Хаджа, а Дезире Дуе отне. Той напредна и шутира, но встрани, след като беше добре затворен от Росен Маринов. "Петлите" допуснаха грешка при изнасянето на топката в 14-ата минута, а Роберто Райчев открадна вдясно и напредна, след което стреля по диагонала, ала неточно.

В 22-ата минута вратарят ни Алекс Божев направи две великолепни спасявания срещу Матис Тел, за да предотврати сигурен гол в нашата врата. В 26-ата минута Саел Кюмбеди центрира отдясно топката, но топката тръгна заплашително към вратата на България, но Алекс Божев с една ръка я прати в ъглов удар.

В 29-ата минута символичните домакини откриха резултата в Рамат Ган. Антоан Стоянов се забави, след като опита да комбинира с Неджиб Хаджа, ала двама френски футболисти пресираха юношата на Левски, след което Матис Тел напредна с топката и шутира с десния крак, който беше неспасяем за Божев.

В самия край на полувремето Чунг-Нгуен До се забави с обработването на топката, а Генжин открадна. Той видя Матис Тел, който отправи изключително добър изстрел, който направи безпомощен Алекс Божев - 0:2.

През второто полувреме българският отбор изнесе играта по-напред, опита и няколко удара, статични положения пред вратата на Лисандру Олмета. Сериозни опасности за френския вратар обаче нямаше. Зер Емери имаше една добра възможност в 69-ата минута, ударът обаче беше спасен от Божев.

В 71-ата минута Ниар от Франция отправи удар от сериозна дистанция, ала я прати встрани. Йордан Петков пък замени Неджиб Хаджа с Петър Кирев, което бе изключително атаквуаща промяна. В 84-ата минута Роберто Райчев бе изгонен с втори жълт картон, след като препъна френски играч.

В 86-ата минута Франция стигна до трети гол, дело на Аймен Аки. Той вкара с десния крак изненадващо, след като Захари Атанасов не го атакува. Матис Тел отне топката, мина лесно през Чунг Нгуен до и подаде на Аки, който вкара красиво до далечната греда.

Само след три минути падна и четвърти гол в българската врата чрез Уорън Зер-Емери, останал сам срещу Божев. Къдрокосият французин притисна Чунг Чанг Нгуен До, отне му топката без проблеми и я прати в мрежата на нашите момчета.

FT / Франция U17 - България U17 4:0

1:0 Матис Тел (29)

2:0 Матис Тел (43)

3:0 Аймен Айки (86)

4:0 Уарен Емери (89)

Ето и съставите на двата тима:

Франция U17 (4-3-3): 1. Лисандро Олмета, 2. Саел Кюмбеди, 4. Мамаду Сар, 5. Ел Шадей Битшиабю, 17. Жанюел Белосиан, 6. Уарен Заир Емери, 8. Валентен Атангана, 10. Дезире Дуе, 7. Аксел Гегюин, 20. Алексис Кабамба, 9. Матис Тел - К

Селекционер: Жозе Алкосер

България U17 (4-3-3): 1. Алекс Божев – 7. Захари Атанасов, 6. Мартин Георгиев, 5. Росен Маринов, 3. Михаил Цонев – Неджиб Хаджа, 8. Антоан Стоянов, 18. Чунг Нгуен До, 9. Роберто Райчев, 10. Асен Митков – К, 11. Борислав Маринов