България ще играе във финала за Купата на Армията на спасението на световното първенство по футбол за бездомни хора, след като в полуфинала надигра състава на Румъния с 4:2. В двубоя за трофея, който се играе днес от 17:25 часа българско време, националите ще срещнат тима на Австрия.

Купата на армията на спасението се печели от отбора, който завърши на девето място в крайното класиране на Мондиала. Наградата стана притежание на българския тим през 2015 година по време на световния шампионат в Амстердам.

България достигна до двубоя за престижното отличие, след като преодоля последователно Южна Африка на 1/4-финал и Румъния на 1/2-финал. Мачът с румънците започна с бърз гол на съперника, но няколко минути по-късно капитанът Сами Дуков от Стара Загора изравни резултата. Ново попадение на румънците оформи резултата за първото полувреме на 1:2. Във втората част обаче българският тим беше значително по-мотивиран да спечели и след втори гол на Дуков и два на Крум Маринов от столичния квартал „Факултета” беше оформен крайният резултат 4:2. С отлични изяви на терена отново беше българският вратар Траян Кирилов.

Същевременно в големия финал на световното първенство за бездомни хора днес ще се срещнат съставите на Бразилия и Мексико. Бразилците надиграха в полуфинала Русия след 4:4 в редовното време и изпълнение на дузпи, а мексиканците победиха Чили с категоричното 6:1.

В женския финал отново ще се срещнат съставите на Мексико и Чили. Всички мачове ще бъдат излъчени пряко в Youtube канала на Homeless World Cup.