Ботев Враца победи Литекс с 1:0 в мач от 7-мия кръг във Втора лига, противопоставил два отбора, които имат амбиции за място в елита през следващия сезон.

Първата опасност в мача бе в 9-ата минута, когато Тодор Чаровски стреля опасно от воле, но стражът на гостите Диян Вълков се справи.

Вълков обаче действа много неумело в 34-ата минута, когато увисна при центриране от корнер и позволи на Кристиян Григоров без проблеми да вкара с глава за 1:0. Георги Търтов имаше шанс да изравни в края на първото полувреме, но не успя да се възползва.

През втората част Борислав Борисов бе близо до удвояването на аванса, а гостите на няколко пъти създадоха опасности в наказателното поле на съперника.

В края на мача Тихомир Тодоров получи директен червен картон за удар без топка срещу Атанас Кабов, а това сякаш сложи край и на амбициите на гостите за изравняване.

В класирането Ботев е на трето място с 14 точки, на една зад лидерите Царско село и Локомотив София. Литекс е седми с 11 точки.

В друг мач от кръга Черноморец Балчик победи Марица с 1:0 като гост.