С голове на Петър Дънгов в 14-ата, Александър Якимов в 30-ата минута, Даниел Пехливанов в 55-ата и Александър Русков от дузпа в 75-ата минута отборът на Вихрен победи Марек с 4:0 в мач за купата на България и продължи напред в турнира.

В двата състава имаше доста промени, като наставниците Петър Златинов и Цветан Видински заявиха, че им предстоят тежки мачове в събота и това е причината да се даде шанс на млади футболисти, които да трупат опит в такива срещи.

Във финалната битка в Зона Югозападна България санданчани ще играят срещу тима на Хебър Пазарджик, след като пазарджиклии победиха Чавдар Етрополе след дузпи с 5:4 ( в редовното време 1:1).

Победителят от този финал, който ще се изиграе на 13 септември (сряда) ще се изправи у дома срещу елитния Септември София на 1/16-финалите в турнира.